EMEI QIGONG ÇALIŞMA GRUPLARI

Aşağıda açıklamaları yer alan üç ayrı çalışma grubu içindeki konular, Emei Qigong Seviye-I Şifa Sanatları eğitiminin bir kısmı olan “Kendine Şifa” bölümünde yer alan bilgi ve uygulamaları içermektedir. Emei Qigong Seviye-I Şifa Sanatları eğitiminin “Kendine Şifa” bölümü içindeki bilgi ve uygulamalar sayesinde, mevcut sağlığımızı korumak ve daha da iyileştirmek, gelecekte yakalanma ihtimalimiz olan hastalıklardan korunmak veya çok hafif atlatmak, eğer bir hastalığımız varsa kısa sürede şifalanmasını sağlamak mümkün olabilir. Fiziksel sağlığa ek olarak, Seviye-I Şifa Sanatları eğitimindeki teori ve uygulamalar aynı zamanda psikolojik sıkıntılarda fayda sağlayabilir, zihinsel ve ruhsal gelişime de katkıda bulunabilir. Emei Qigong 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong’un yazdığı “Şifa Sanatları” kitabında, Seviye-I Şifa Sanatları eğitimdeki teoriler ve uygulamaların tümü ve daha fazlası yer almaktadır. Teori ve uygulamaların daha iyi kavranması açısından eğitime veya çalışma gruplarına katılmadan önce kitabı okumak yararlı olabilir.

 

 • Üç çalışma grubunun her birine ayrı ayrı katılmak mümkündür. Bunun yanında yukarıdaki faydaları da dikkate alarak ve çalışmadan daha geniş anlamda yararlanabilmek açısındanüç çalışma grubuna da katılmak tercih edilebilir.

 

 • Çalışma grupları ../…/… Cumartesi günü saat 10:00-14:30 arası yapılacaktır. Her çalışma grubunun başlangıç ve bitiş saatleri aşağıdaki çalışma grubu başlıklarının yanında yer almaktadır. Katılmak istenilen çalışma grubunun başlangıç saatinde gelinebilir.

 

 • Çalışma gruplarına herkes katılabilir. Her çalışmada teori yanında ağırlıklı olarak uygulama yapılacaktır. Çalışmalara rahat ve esnek kıyafetlerle katılınması, gerekirse kıyafet değişimi için yanınızda yedek kıyafet olması konfor ve rahatlık açısından iyi olacaktır.

 

 • Grup sinerjisi oluşturmak için bir çalışma grubunun en az katılımcı sayısı 5 kişidir.

 

 • Çalışma grupları, Emei Qigong 14. Soy Kıdemli Öğrenci Mithat İrfan Dürmüş tarafından düzenlenmektedir.

 

 • Bir çalışma grubuna katılımücreti 60TL. İki çalışma grubuna katılım ücreti 105TL. Üç çalışma grubuna katılım ücreti 160TL’dir.

 

 • Çalışma grupları uygulama ağırlıklı olduğu için, uygulamayı en iyi hale getirmek hedefiyle aynı çalışma grubuna tekrar katılmak isteyenler için yukarıdaki ücretler üzerinden %10 indirim uygulanır.

Wuji Gong Çalışma Grubu(Saat 10:00-11:30 arası) (1,5 saat)

Emei Qigong, Wuji Gong’u da kapsayan birçok disiplin ve formu içerir. Wuji Gong form, Emei Qigong Seviye-I Şifa Sanatları eğitiminin “Kendine Şifa”bölümünün temel uygulamasıdır.

Wuji Gong form, kişinin “ruhsal farkındalık” kazanmasına yardımcı olacak pek çok seviyedeki formlar arasında ilk sırada yer alır.

Bunun yanında;

 • Mevcut sağlığın korunması ve güçlendirilmesi,
 • Yaşadığımız hastalıkların kısa sürede giderilmesi,
 • Ömrün uzaması

gibi birçok fayda sağlar. Çalışmayı sürekli hale getirdikçe ve ilerledikçe

 • Anlayış ve zekanın geliştirilmesi ve sürdürülmesi
 • Bilgeliğin artması,
 • Gizli yeteneklerin ortaya çıkması ve gelişmesi

gibi etkileri hayatımıza katan omurga formdur.

Bu çalışmada, Wuji Gong formun teorisi anlatılacak ve tüm formun hareketleri detaylı gösterilerek uygulaması yapılacaktır.

 

 

Emei Kutsal Şifa Sesleri Çalışma Grubu   (Saat 11:45-13:00 arası) (1saat 15dk.)

Evrendeki herşey titreşim halindedir. Her titreşim, biz duyamasak da belirli ses seviyelerine sahiptir. Evrenin (makrokozmos) bir benzeri olan insanın (mikrokozmos) bedeninde bulunan organların da farklı titreşimleri vardır.

İnsan bedenindeki ana organlarla bağlantılı olan 5 elementin sesleri, bu organların titreşimleri ile benzerdir. 5 elementle ilgili sesleri Çinli şifacılar yüzyıllardır kullanmaktadırlar. Bu sesler ilgili organa uygun titreşim yaratarak şifa çalışmalarına yardımcı olur.

Organlarımız sağlıklı çalıştığında çıkardıkları titreşimler, bir orkestranın çaldığı güzel bir senfoni gibidir. Ancak orkestradaki bir enstrümanın akordunun bozulması nasıl tüm senfoninin ahengini bozarsa benzer şekilde organlarımızdan biri hastalandığında da bedenin tüm ritmi bozulur.

Bu nedenle Emei Kutsal Şifa Sesleri, organlarımızın her zaman hem sağlıklı kalabilmesi hem de hastalandığında kısa sürede sağlıklarına kavuşması için kullanılmaktadır.

Bu çalışma grubunda, EmeiKutsal Şifa Seslerinin (7 farklı ses) hangi organlar ve sistemler ile bağlantılı olduğu incelenecek, sesleri kullanmak için doğru duruş pozisyonu ve nefes alma yöntemleri ile birlikte uygulaması yapılacaktır.

Hastalıkları Aktarma ve Temizleme (TransferMetodu) Çalışma Grubu  (Saat 13:15-14:30 arası) (1saat 15dk.)

Emei Qigong Şifa sanatları kitabında Büyük Usta Fu Wei Zhong, yöntemin faydalarını şu şekilde açıklar:

“Birçok şifa yöntemi hastalıkları tedavi etmekte etkilidir. Ancak çoğunluğu geçicidir, hastalığı bir süreliğine bastırırlar. Sorunun köken nedenini tamamen oetadan kaldırmazlar. Dolayısıyla hastalık gelişmek için tekrar uygun koşullar bulduğunda, yeniden ortaya çıkar. Sonradan tekrarlayan hastalıklar daha ciddi ve ilk seferinden daha zor tedavi edilir durumda olurlar.

Emei Qigong’un Hastalıkları Aktarma ve Temizleme yöntemi, hastalıkları kökünden temizler, onları başka bir yere aktarır ve hastalıklı enerji bilgisini tamamen yok eder. Hastalıkları sadece bastıran yöntemlerden tamamen farklıdır.”

Bu açıklamadan da anladığımız gibi, Emei Qigong Hastalıkları Aktarma ve Temizleme yönteminin en önemli farkı, hastalığa neden olan köken sebebin ortadan kaldırılmasıdır. Hastalıklardan korunmamız için iki konu önemlidir. Birincisi, fiziksel olarak güçlü olmalıyız. Bunun için de bağışıklık sistemimiz iyi çalışmalı ve psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmeliyiz. İkincisi de beden enerji alanımızın dengeli ve doğru çalışması ve bu sayede dışardan gelen hastalık enerjilerinin bedenimize ulaşmasına engel olmasıdır.

Fiziksel ve psikolojik olarak iyi durumda değilsek bedenimiz zayıf düşer, beden enerji alanımız da dengeli çalışmıyorsa ve görevini yerine getiremiyorsa, hastalık yapan virüslerle ve hastalık enerjisiyle baş edemez ve hastalanırız.

Emei Qigong’da öğrendiğimiz doğru yöntemler sayesinde hastalıklarla baş etmek mümkündür. “Wuji Gong” uygulaması yaparak beden enerji alanımızı güçlendirebiliriz ve “Emei Kutsal Şifa Sesleri” ile bedenimizdeki organları sağlıklı tutabiliriz. Fakat tüm bunlara rağmen karşılaştığımız  duygusalsorunlar, yaşadığımız çevrenin etkileri ve yaşam tarzımız nedeniyle psikolojik problemler veya fizyolojik hastalıklarayakalandığımız dönemler olabilir. Bu çalışmada öğreneceğimiz “Hastalıkları Aktarma ve Temizleme” yöntemini kullanarak, hastalık enerjisini bedenimizden uzaklaştırabiliriz.

Bu çalışmada;

 • Psikolojik Rahatsızlıkları ve Duygusal Çalkantıları,
 • Fizyolojik Hastalıkları,
 • Negatif ve Hastalıklı Enerjiyi

bedenimizden uzaklaştırma tekniğini uyguluyoruz.