SATYA VE PREMAL İLE KADIN ÇEMBERİ :

YILDIZLAR KARANLIKTA PARLAR

“Drop your perfect offering. The craks are where the light comes in…”

Leonard Cohen

“Mükemmel hizmeti bırak. Çatlaklar ışığın sızdığı yerlerdir…” Leonard Cohen

Tantra her şeyi kutsal kabul eder ve der ki “Kendini olduğun gibi kabul et, kutsal olan budur”. Aydınlık ve karanlık ya da eril ve dişil enerjiler, birbirleriyle çelişen, çatışan düşmanlar değil birbirine hizmet eden zıt kutuplardır. Ve bu zıtlıkdır ki tüm varoluşun enerjisini sağlar. Bu zıtlık olmasa varoluş olamaz.

Düşman görünen, sakınılan, baskılanan her şey bilinçli bir şekilde kabul edildiğinde bir çok nimetlerle doludur. Bunun sembolü de çamurdan çıkan lotus çiçeğidir. Kendimizi olduğumuz gibi kabul edebilmek için, önce nasıl olduğumuzu farketmemiz gerekir. Beden bize bu konuda en yardımcı dosttur.

Bu bir günlük çalışmada önce, Osho’nun meditasyon teknikleri ve yine Osho tantra yaklaşımı ile çakralar boyunca bir yolculuk yapacağız. Çakralar yoluyla, yaşam enerjimizin cinsellikten kalbe ve yaratıcılığa doğru, kabadan inceye, kesafetten letafete nasıl dönüştüğünü deneyimleyeceğiz.

Ardındançemberin güvenli alanında, Tanrıça arketipinin farklı yüzleri ile buluşacağız. Tanrıça enerjisine ve niteliklerine, kadın olarak hepimiz doğuştan sahibiz. Bu niteliklerin bazısını rahatça ifade edebiliyor, bazısını ise ihmal ediyor ya da bastırıyoruz. Potansiyel dişi niteliklerimizi harekete geçirmek için sohbet, dans, rehberli egzersizlerden faydalanacağız, Tanrıça'nın gücünü ve enerjisini yaşamımıza davet edeceğiz.Çemberimiz, size ilham verme niyeti taşıyor; Dişil ruhun farklı ama eşit derecede önemli özelliklerini uyandırmak, kim olduğumuzu hatırlamak ve kutlamak için bir araya geliyoruz.

Dişi gücü tüm yönleriyle tanımak biz kadınlara tamamlanmışlık, bütünlük duygusu verir. İçimizdeki Tanrıça ile bağlantı kurmak bize kutsal dişilik armağanlarımızı hatırlatır. Ve Tanrıça’nın armağanları sonsuzdur. Umut dişil öğededir, umut kadınlıktadır.

Buluşmaya gelirken rahat oturup, hareket edebileceğiniz, yine de içinde kendinizi dişi hissettiğiniz giysiler giyebilirsiniz – aktif meditasyon ve dans sırasında terleme olasılığına karşı yanınızda yedek giysi getiriniz.

8 NİSAN, PAZAR

Saat: 10.00 - 17.30

RADİA GELİŞİM

DEVA PREMAL NİRVANA

Osho Primal; çocukluk koşullanmasından arınma ve Osho Tantra; cinsellik koşullanmasından arınma üzerine Premartha ve Svarup’tan eğitim aldı. Bu çalışmaları destekleyen nefes, aile dizimi, diamondlogos gibi bir çok farklı meditasyon ve terapi gruplarına katıldı. Bu alanlarda uzun süredir hem bireysel hem grup seansları vermektedir.

Tasavvuf felsefesi ile ilgileniyor, İstanbul’da düzenli derslere katılıyor.

Meditasyon teknikleri, çocuklarla meditasyon ve çeşitli arınma ve farkındalık çalışmalarını paylaşıyor. Osho Zen Dönüşüm Tarotu, Arketiplerle Enneagram kartları yorumluyor.