“Şifacı olarak uygulama yaptıkça, insan bedenine daha da çok hayranlık duyuyorum.”

“Beden o kadar iyi tasarlanmış ve zekice yönetiliyor ki ancak ilahi olanla tanımlanabilir.”

Beden mükemmeldir.  Bedeninizde olan biten her şey, İlahi zeka’nın hayatınızda var olan fiziksel, kimyasal ve duygusal stres durumuna göre en iyisini yapıyor olma halidir. Ancak, hayatınızdaki stres fazlaysa, bu şifalanma kapasitenizi azaltır. Flowtrition, omurilik hizasındaki belirli noktalara zarif dokunuşlar yapılarak, bedeni nörolojik seviyede iyileştirmeyi hedefleyip, bedenin stres ve gerilimden huzur ve kolaylığa geçmesini sağlar.

Sinir sistemi dengeye geldiği zaman, birikmiş stres, acı ve semptomları entegre etmeye başlar; esneklik artar ve bedenin duruşu gelişir. Flowtrition dolaşımı destekler ve derin nefes alabilmeyi, bedenin oksijen alarak kişinin kendisini daha canlı ve net hissetmesini sağlar.

Daha derin seviyede Flowtrition, bedenin adapte olması ve stresten arınmasıyla daha fazla barış, denge, neşe ve daha az stres, endişe ve korku hissedilmesine yardımcı olur. Beden stres altındayken bunlar mümkün olmaz.

Flowtrition, bedenin yeniden yapılanarak denge haline geçmesine yardımcı olur. Bu noktadan itibaren artık her şey mümkündür!

Danışanlar sıklıkla daha az acı ve gerginlik hisseder; semptomlarda net bir azalma olur. Ancak, Flowtrition’un faydaları bunlarla sınırlı değildir. Beden daha çok dengeye geldikçe insanlar aşağıdaki faydaları da net bir şekilde yaşarlar:

Baş edebilme kabiliyeti:

Flowtrition sinir sisteminizin yeniden yapılanmasına yardımcı olur ki bu da hayatın tüm talep ve zorlukları ile baş edilmeniz için en yüksek potansiyeli yaratır. Sinir sisteminizin yollarında gerginlik varsa eğer, beyninizden bedeninize  gelen mesajlar huzurlu ve net bir şekilde ulaşamazlar. Aksine, stresli ve karmaşık bir şekilde ulaşıp hayatınızda daha da çok stres yaşamanıza ve bedeninizin bulunduğu ortama uyum gösterme yeteneğini zayıflatır. Neden el freni çekilmiş bir vaziyette yola devam etmeye çalışasınız ki? Flow sayesinde el frenini indirip sürüşünüze en yüksek potansiyelinizle devam edebilirsiniz.

Huzur:

Bir çoğumuz için sakin bir zaman dilimi, adeta bir lüks haline gelmiştir. Genellikle bir karpuzu sayısız koltuğa sığdırmaya çalışarak aile ihtiyaçları, kariyer gereklilikleri, finansal sorumluluklar, cep telefonları, SMS mesajları, sosyal medya gibi araçlar derken merkezimizden uzaklaşıp bitap hale geliyoruz. Flow, bedende birikmiş olan fiziksel, zihinsel, kimyasal streslerden kurtulmamıza yardımcı olurken hayatımızda daha derin bir huzur ve kolaylığa erişmemizi sağlar. Biz bu huzur halini benimsedikçe, sağlımız, ilişkilerimiz ve hatta kariyerlermizde bile olumlu etkileri belirgin hale gelmeye başlar.

Daha fazla başarı:

Düzenli Flowtrition alan kişiler hayatlarında daha fazla başarı sağladıklarını sürekli bildirmektedir. Herkes hayatlarında başarıyı farklı bir şekilde tanımlasa da, insanlar istikrarlı bir şekilde daha huzurlu, rahat, sabırlı, net, üretken, olumlu, ümitli, ve ilham alarak yaşadıklarını belirtiyor. Sonuç olarak daha net ve sağlıklı bir sinir sistemine sahip insanlar, hayattaki hedeflerini gerçekleştirebilme konusunda daha yetenekli olduklarını görmektedirler.

Olumlu Seçenekler:

Günümüzde uygulanmakta olan geleneksel sağlık sisteminde yapıldığı gibi Flowtrition’un amacı sizi tamir etmek değildir, sizi güçlendirmektir. Sinir sistemi güçlendikçe, beden sadece iyileşmekle kalmaz, insanlar hayatlarında neyin faydalı olup neyin olmadığını daha iyi anlarlar. Sonuç olarak bizler artık kendimizi bedensel ve duygusal olarak onurlandıracak seçimler yapmaya başlarız. İnsanlar hayatlarında olumlu değişiklikler yapmaya ilham olunurlar.

Daha fazla bağlantı:

Flow (Akış)  alan kişiler hayatlarında daha fazla bağlantı, daha az kopukluk hissederler. Sinir sistemi arındıkça, insanlar kendileri, başkaları ve dünya ile daha derin ve anlamlı bir bağlantı kurmaya başlar. İşte bu halin adına biz “Flow” (Akış ) diyoruz.

Bizi özgün yapan nedir?

Zarif  Akış Seansları:

Bedendeki gerilimi serbest bırakmak için, omuriliğin belirli alanlarına hafif dokunuşlar vesilesiyle sinyal verilerek, özel bir hizalama formu kullanılmaktadır.

Kişi, stres ve savunma halinden (duruşundan) rahatlık ve genişleme haline (duruşuna) geçince, son derece fark edilir sonuçlar elde edilmektedir. Sonuçta bedensel, zihinsel ve duygusal seviyelerde keşfedilen daha sağlıklı ve uyumlu bir “iyi olma” halidir.

Denge

Stres, hayatımızın bir parçasıdır fakat insandan insana strese karşı nasıl cevap verdiği konusunda büyük farklar vardır. İdeal olarak stresli bir olay sonrasında tekrar iyileşme haline geçeriz ki bu tüm sağlığımız için önemlidir. Savaş/kaç/don durumu gibi yüksek stresli hallerde, hareket edip bizi koruması için tüm enerjimiz kaslarımıza gider. Stresin diğer ucundaysak (yani stres olmayan durum), tüm enerjimiz iç organlarımıza gider; sindirim, yaraları iyileştirme, bakım sağlama ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yönelir.

Bugünün dünyasında, pek çok insanın bedeni, fatura ödemek, sevmediği bir işte çalışmak veya aile sorunları yaşarken, sanki bir ölüm kalım durumuyla yüz yüze gelmiş gibi bir stres reaksiyonu vermektedir. Sinir sistemi daha sağlıklı oldukça, daha uygun yanıtlar üretebilme kabiliyetine sahip olacaktır.  Flow alan pek çok kişi hayatlarında stresli durumlar yaşadıkları halde bu stresli durumlar ile daha başarılı bir şekilde baş edebilmektedir. İnsanlar ve olaylarla daha başarılı bir şekilde başa çıkabilmekte, daha verimli olabilmektedirler. Ayrıca genel sağlıkları da günden güne iyileşme gösterir.

3. Benzersiz Fark
Bu yaklaşımı benzersiz kılan şey, gerginliğin rahatlatılmasında nörolojik olarak gerçekleşen doğrudan iletişimdir. Sıklıkla, beş dakikadan kısa bir zaman içinde yapılmış her beş dokunuştan ikisi, önemli bir değişim gerçekleştirir. Hedef, bir kişiyi değiştirmek veya tamir etmek değildir. Yargılamadan kişinin ve bedenlerinin mükemmeliyetini görürüz. Akıştaki amaç, hafif bir dokunuşla bağlanarak sinir sistemi ve bedenin bir sonraki safhada ne yapmak istediğine karar vermesine izin vermektir. Pek çok insan için bu semptomların (belirtilerin) rahatlaması olur ki aslında bu ana amaç değildir çünkü ağrının gitmesi, sağlığın kazanılmış olması anlamına gelmez. Daha önemli olan şey, bedenin çevresine en iyi şekilde yanıt vermesini öğrenmesidir. Bedeni, hazır olmadığı bir değişime zorlamaktansa, kendi içinde değişimler yapmasına fırsat tanıyıp izin veriyoruz.

Faydalanabilirsiniz

Bir kişi duygusal veya davranışsal durumunun yanında bir de fiziksel bir rahatsızlık veya stres hali deneyimliyorsa, özellikle faydalıdır.

Beyin ve beden arasındaki bağlantı iyileştikçe, danışanlarımızın gözlemlediği bazı olumlu gelişmelerin başlıcaları aşağıda belirtilmiştir:

Stres ile baş edebilme kabiliyetinde artış
Daha az ağrı
Daha iyi uyku
Daha fazla enerji
Daha çok esneklik
Daha iyi bir duruş
Daha yüksek hayat kalitesi
Daha az hastalanma
Daha az kulak iltihaplanması