1964 Haziran ayında dünyaya geldikten sonra, tüm öğretim hayatını İstanbul’da tamamlayarak, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir kaç kısa iş deneyimi ve askerlikten sonra mesleğine, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından birinin Bilgi Teknolojileri bölümünde, 2015 yılında emekli olana kadar devam etti.

Mesleğini çok severek çalışırken, bir taraftan da insanın ruh, zihin, beden boyutlarını anlama isteğiyle bu konularda araştırma ve eğitimlere yöneldi ve yaklaşık son on yılını bu eğitimlerle değerlendirdi. İnsanı her boyutuyla anlama yolunda ilk adımın, öncelikle kendini tanıma olacağını kavrayarak kendi içsel yolculuğuna başladı. Bu yolda Kuraldışı Yaşam Okulu ve Kuraldışı Psiko Kinesiyoloji eğitimlerini tamamladı. Ardından bir çok değerli eğitmenden Koçluk Formasyonu, Optimum Denge Modeli, Davranış Yönetimi, Kuantum Düşünce Tekniği, Reiki, Matrix-İnform, Labirent, Psikolojik Kinezyoloji eğitimlerini aldı.

Doğu felsefesi ve Çin şifa tekniklerinde derinleşme isteği, Emei Qigong Okulu 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong ile yolunun kesişmesini sağladı. Çin’deki en büyük qigong okullarından biri olan Emei Qigong Okulu'nun sistemini ve öğretisini anlama yolculuğuna, 2013 yılında Türkiye'de, Büyük Usta Fu Wei Zhong'dan Seviye - I "Şifa Sanatları" eğitimini alarak başladı.  Aynı yıl içinde Seviye - II "Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek" ve "BiGu & Gıda Terapisi" eğitimlerini de yine Büyük Usta Fu'dan alarak devam etti. Emei Qigong eğitimlerinden öğrendiği şifa yöntemlerini kendisinde ve yakın çevresinde uygulamaya başladı. Büyük Usta Fu’nun kaleme aldığı “Şifa Sanatları” kitabı ve okulun şifa çalışmaları için hazırlamış olduğu "Güçlendirilmiş Objeler"i de alarak, bu objelerle yapılan çalışmaların daha nitelikli ve etkili olduğunu deneyimledi.

Bu deneyimlerden sonra, Emei Qigong Okulu'nun bilgilerinin değerli ve kadim olduğuna inancı daha da pekişti. 2014 yılında Büyük Usta Fu'dan "Seviye - III  Doğu Psikolojisi: Chan ve Yi Jing Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları" eğitimini de alarak, okulun şifa eğitimlerinin bu bölümünü tamamlamış oldu. Emei Qigong Okulu'nun şifa sisteminin sadece uygulayıcısı olmanın ötesinde, eğitim vererek bu bilgileri yaymanın gerekliliğine inandığı için, 2015 yılında Büyük Usta Fu'dan aldığı 20 günlük  "Seviye - IV  Şifa Sanatları Eğitmen Eğitimi"ni tamamlayarak Emei Qigong 14. Soy "Şifa Sanatları" Eğitmeni olarak bu bilgileri insanlara doğru bir şekilde yayma ve anlatma sorumluluğunu da üstlendi. 

Emei Qigong Okulu’nun metodlarını uyguladığı bireysel ve sınıf çalışmaları yanında, Seviye - I "Şifa Sanatları" eğitimini vermeye devam etmektedir.

 

 


VERİLEN EĞİTİMLER
Wuji Gong Uygulaması Çalışma Grubu

Emei Qigong, Wuji Gong’u da içeren birçok disiplin ve birçok formu içerir. Wuji Gong form, Emei Qigong Seviye I Kendi Kendine Şifa konusunun temel bölümüdür. Emei Qigong Okulu 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong’un yazmış oldu...