Tüm Dünya'ya İyi Niyet ve Şifa Gönderdik

Nişantaşı'nda bulunan Radia Kişisel Gelişim Merkezi'ndeyiz. Mantra meditasyonu yapacağız hep birlikte. Kapıda bizi Seda Bağcan karşılıyor. Kendisi ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu. Müzikle ilgileniyor, iki albümü var. "Tekrar bağlantı şifası" ve "İmza Hücresi Şifası" gibi workshoplar ve seminerler veriyor. 

Bağcan'ın dersi başlamadan önce minderlerimizin üzerine diziliyoruz. Hepimizin önünde bir kağıt ve bu kağıtların üzerinde birtakım mantralar var. Sonra meditasyon başlıyor. 

Meditasyon bildiğimiz ommm omm lardan biraz farklı. Hocamızın yönlendirmesiyle elimizdeki mantraları fonda çalan şarkılara uyumlu şekilde söylemeye başlıyoruz. Bir yandan da nefes alıp verişlerimizi kontrol etmeyi öğreniyoruz. "Wahe-guru, wahe-guru, wahe-guru, wahe-jeeo" diyoruz mesela. Bu en büyük coşkuyla, en büyük sevinçle, ruhumla bütünleşiyorum demek. Sonra yine melodiyle uyumlu "Sa Ta Na Ma" diye haykırıyoruz ki;

Sa: sonsuzluk,

Ta: yaşam,

Na: ölüm,

Ma: tekrar doğuş

demekmiş.Bu sırada parmaklarımıza serçeden işaret parmağına doğru dokunuyor ve havaya doğru tutuyoruz böylece egomuz dengeleniyor.

Katılım bedeli 30TL. Mantraların amacı "kalbe ışık tutmak". En sonunda gözlerimizi kapatıp Nişantaşı'ndan İstanbul'a oradan Türkiye'ye ve en sonunda tüm dünyaya iyi niyet ve şifa gönderiyoruz. Tam olarak ne gönderdiğimizden emin değiliz. Umarım ters birşey göndermemişizdir.

Neye iyi geliyor?

Strese, yorgunluğa, hafıza problemlerine, öfkeye, mutsuzluğua

Sonuç

Maça gidip düzenli olarak küfredemiyorsanız bu işi düzenli yapabilirsiniz. Mantralarla meditasyon yapmak keyifli ama yine de evrene sevgi gönderme kısmı sizi biraz bozabilir. 

Ayrıntı

radiagelisim.com