17-23 ARALIK HAFTASINDA GÖKYÜZÜ

Herkese merhaba. Bu haftaya başlarken Pazartesi günü Koç burcunda ilerleyen ve ışığı büyüyen Ay bizi nispeten daha sabırsız, cesur ve yeni başlangıçlara, stratejilere açık kılabilir. Haftanın ilk günü Mars’ın Plüton ile olumlu kontağı da bizi kararlarımız ve niyetlerimiz yönünde daha kararlı ve odaklı yapacak. Bir aksiyon planına karar verdiğimizde bu etkiyle sonuna dek büyük bir kararlılık ve dayanıklılık gösterebiliriz. Perşembe günü Güneş ile Uranüs arasındaki etkileşim, rutinin dışına çıkarak elimizdeki işlere daha orijinal, yenilikçi ve sıra dışı yaklaşmamızı destekleyebilir. Aynı gün Venüs’ün Neptün ile kontağı ise ideal aşk özlemini, romantik eğilimleri ve ilişkilerde özveriyi arttırabilir. Bu etki ayrıca yaratıcılık gerektiren konulara eğilmek ve ruhsal çalışmalar yapmak için de ideal olacak.

Cuma günü Yay burcundaki Merkür Jüpiter kavuşumu bizi zihinsel açıdan oldukça iyimser yaparken yabancılar, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler ve eğitimle ilgili konularda yeni planları ve haberleri gündeme getirebilir. 

22 Aralık Cumartesi günü Güneş Oğlak burcuna geçerken en uzun geceyle kış mevsimi başlıyor. Önümüzdeki bir ay boyunca sorumluluk, disiplin ve planlama becerileri öne çıkarken kurallara ve sınırlara karşı daha duyarlı olacağız. Güneş Oğlak’ta ilerlerken daha önce denenmiş ve işe yaradığı ispatlanmış yöntemlerle, kurulu bir sistem içinde elle tutulur, somut işlerin peşinden gitmek isteyeceğiz. Cumartesi akşamı Yengeç burcunun ilk derecesinde güçlü bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay’da özel hayatımız ve ailemizle, kariyerimize dair yükümlülüklerimiz ve başarı azmimiz arasında gidip gelebiliriz. Eve, aileye, anneye ve anneliğe dair hassasiyetlerimiz artabilir. Bir yanımız oldukça hassas ve empatiye yatkınken diğer yanımız daha soğuk ve kontrollü olmaya, duyguları ikinci plana atmaya meyilli olabilir.Bu Dolunay’da Satürn’ün de Oğlak’ta Güneşe çok uzak olmayan bir yerde olması iş ve kariyere ait sorumlulukların bağlayıcılığına vurgu yapabilir.