15-21 NİSAN HAFTASINDA ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ OLAYLARI

Herkese merhaba. Bu hafta Çarşamba günü iletişim gezegeni Merkür Koç burcuna geçerek 6 Mayıs’a dek iletişimde hızımızı arttıracak. Merkür Koç burcunda enine boyuna düşünmekten ve detaylarla ilgilenmekten hoşlanmadığı için bu dönemde aceleyle karar alıp bir an önce harekete geçmek isteyebiliriz. Olumlu yanıyla, bu dönemde özellikle Koç, Aslan ve Yay’lar sorunlarına daha hızlı ve pratik çözümler üretebilirler.

19 Nisan Cuma günü Terazi burcunun son derecesinde Dolunay oluşacak. İstanbul ve Ankara’ya göre Dolunay haritasında Aslan burcunun yükselmesi gene yöneticilik, otorite ve daha da önemlisi gururla ilgili konuları öne çıkartabilir. Son derecelerde karşı karşıya duran Koç’taki Güneş ile Terazi’deki Ay, liderlikle ilgili bir konuda diplomasi, uyum ve denge gerektiren bir durumla ilgili krizleri ve yıpratıcı sürtüşmeleri gösterebilir. Dolunay’da yanan yoldaki Ay’ın Hybris asteroidi ile kavuşması tartışmalı sürecin uzamasına neden olsa da Güneş’in Boğa’daki Uranüs ile kavuşuma gitmesi adil olanın tecelli etmesinde belirleyici olanın ekonomik durum olacağına işaret ediyor. Bireysel düzlemde ise bu Dolunay yakın bir ilişkimizde kararsız kaldığımız ve ertelediğimiz kararlar için bizi netleşmeye zorlayacak.

20 Nisan Cumartesi günü Güneş Boğa burcuna ilerleyecek. Önümüzdeki bir ay dikkatimiz maddi konulara, sahip olduklarımızı korumaya, güven ve istikrar arayışına çevrilecek. Bir yandan da Boğa Venüs’ün burcundayken güzelliğe, konfora, rahatlığa yönelik ihtiyaçlarımız artabilir.  Aynı gün ilişki gezegeni Venüs gözü kara Koç burcuna geçecek ve önümüzdeki birkaç hafta aşk hayatımızı hareketlendirecek. Ancak Venüs pek rahat etmediği Koç burcunda bizi ilişkilerle ilgili haddinden fazla atak ve ayran gönüllü kılabilir. Parasal konularda da daha fazla risk alıp sonradan pişman olacağımız harcamalara yönelebiliriz.