12-18 KASIM HAFTASINDA ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ OLAYLARI

Herkese merhaba. Bir şeyleri nasıl başlattığımızı, nasıl mücadele ettiğimizi, öfkeyle nasıl başa çıktığımızı gösteren Mars gezegeni bu hafta Cuma günü Balık burcuna geçiyor. Mars 16 Mayıs’ta Kova burcuna girmişti ve bu burçta tüm yaz geri harekette olduğu için geçtiğimiz 6 ay boyunca ortaklaşa amaçlar, fikirler ve prensipler üzerinden çatışmaya, inatçı ve katı tutumlara yol açtı. Bu haftadan itibaren 2019’un başına dek Balık burcunda seyahat edecek olan Mars bu dönemde bizde bir miktar kararsızlığa ve fiziksel enerjimizin daha çabuk dağılmasına yol açabilir. Bu süreçte kararlarımız ve eylemlerimiz bilinçaltımızdan ve duygularımızdan daha çok etkilenebilir.  Enerjimizi belli bir hedefe odaklamakta zorlanırken dışsal etkilere daha açık olabiliriz. Olumlu yanıyla, Mars Balık’tayken karşımızdakilerle çatışmaktansa onlarla daha çok empati kurmaya ve onları anlamaya çalışabiliriz.

Cuma günü 5 Ekim’den beri geri harekette olan Venüs’ün Terazi burcunda düzgün harekete geçmesi ise ilişkilerimiz, ortaklı girişimlerimiz ve finansal konularda netleşmemizi sağlayacak. Bu alanlarda verdiğimiz kararları uygulamaya koyarken dış görünüşümüzle ilgili değişiklikleri de artık gönül rahatlığıyla yapabileceğiz.

İletişim, ticaret ve eğitimle ilgili Merkür gezegeni Cumartesi günü sabah erken saatlerde Yay burcunda gerilemeye başlayacak. Merkür’ün geri harekete dönmeden en son Neptün ile kontak kurması haberleşme, iletişim ve yolculuklarla ilgili yanlış anlamalara ve aldanmalara neden olabilir. 6 Aralık’a dek sürecek Merkür gerilemesinde bilgisayarlarımızda ve diğer dijital aygıtlarımızda önemli dosyalarımızı yedeklememizde fayda var. Ayrıca bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazların alımını Aralık ortasına dek erteleyelim. Çünkü Merkür teknolojik aygıtların iç aksamlarını yönettiği için Merkür gerilerken alacağımız teknolojik cihazlarda teknik açıdan daha fazla sorun yaşama olasılığımız var.

Merkür uluslararası ticareti ve uzak yolculukları gösteren Yay burcunda gerileyeceği için yurtdışı bağlantılı anlaşma ve görüşmelerimizde önümüzdeki 3 hafta nihai kararlar almaktansa eksik veya hatalı olabilecek konuların üstünden geçmeye bakmalıyız. 6 Aralık’tan önce bir yurtdışı seyahati planlıyorsak da uçak biletlerini ve rezervasyonları bu hafta başında Merkür geri harekete dönmeden halletmeye çalışalım.