21-27 OCAK HAFTASINDA GÖKYÜZÜ

Herkese merhaba. Bu haftaya Pazartesi sabahı Aslan burcunda gerçekleşecek önemli bir Ay tutulması ile başlıyoruz. Aslan burcu aşk, özgüven, çocuklar, zevk aldığımız, kendimizi sahnelediğimiz, alkış ve onay aldığımız konular, baba, koca, patron gibi hayatımızdaki eril figürlerle yakından ilgili bir burçtur. 2016 Ağustos’unda başlayan Aslan-Kova aksındaki tutulmalar bize gerçekten derinden sevmeye, sevilmeye olan ihtiyacımızı gösterdi, özgüvenimizi ve yaratıcılığımızı arttırma arzusu ve ihtiyacı yarattı. Şimdi Aslan burcundaki son tutulmada bu konularda birtakım sıkıntılarımız veya eksikliklerimiz varsa bununla ilgili önemli değerlendirmeler ve kararlar içinde olabiliriz. Ani ve beklenmedik gelişmeleri gösteren Uranüs’ün Koç burcundan bu tutulmaya kuracağı sert kontak duygusal iniş çıkışlara ve sabırsızlığa yol açabilir. Dolayısıyla bu dönemde aceleci ve tepkisel davranıp köprüleri yakmamaya özen göstermemiz gerekebilir. Ancak gene de bu tutulmanın yüksek görev bilinciyle süren ve içinde gerçek bir samimiyet ve sevgi barındırmayan pek çok ilişkiyi kopartacağını ve 2 Temmuz’daki Yengeç tutulmasına dek bizi yeni bir yapılanmaya sokacağını da belirtelim.Aslan burcu ayrıca yöneticiler, liderler, otorite sahibi kişilerle de bağlantılı olduğundan yönetsel alanda da önemli kararlar öne çıkabilir.

Salı günü Yay burcundaki Venüs Jüpiter kavuşumu ise 12 yıldan sonra ilk defa gerçekleşirken aramızdan bazı çiftler için önemli hayallerini masaya getirebilir veya yaratıcı alanda kreatif çalışmaları destekleyebilir.

Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcuna ilerleyip 10 Şubat’a dek bu burçta seyahat edecek. Bu süreçte yeni ve orijinal fikirlere daha açık olup daha önce düşünülmemiş olanın peşinden gidebiliriz. İletişim ve düşünce stilimiz daha objektif, ilerici ve rasyonel olabilir.

Cuma günü Koç burcundaki Mars ile Yay burcundaki Jüpiter arasındaki olumlu etkileşim ise özellikle yurtdışı bağlantılı işler ya da eğitimle, tanıtım ve medya ile,  hukukla, danışmanlıkla ilgili faaliyet ve girişimler açısından verimli olabilir.