AĞUSTOS AYINDA GÖKYÜZÜ

Temmuz ayında Yengeç ve Oğlak burçlarındaki tutulmalarla oldukça yorucu bir dönem geçirdik. Ağustos ayına ise çok daha pozitif bir atmosferde giriyoruz. Ay’ın ilk günü Aslan burcunda oluşacak Yeniay aşk, yaratıcılık, hobiler, çocuklar, zevk ve keyif aldığımız konulara dair yeni başlangıçlar için ideal. Aslan burcu kendini merkeze almak, sahnede olmak ve parlamakla ilgili olduğundan sanatsal faaliyetler de bu Yeniay ile hız kazanabilir. Yeniay’ın Aslan’daki Venüs ile kavuşması ilişkiler, evlilik, anlaşmalar ve ortaklı konulara vurgu getiriyor. Venüs’ün Boğa’daki Uranüs ile etkileşimi ise ilişkiler ve parayla ilgili konularda alışkanlıkların dışına çıkıp yeni şeyleri denemeyi getirebileceği gibi ani ve sürprizli durumlara da yol açabilir. Yeniay’ın Jüpiter ile olumlu kontağı aşk ve keyiflerle ilgili yeni deneyimlere gitme, sınırları aşma isteğini öne çıkarıyor.

2 Ağustos’ta Yengeç’te gerileyen Merkür’ün de düzgün harekete geçmesi Haziran sonundan beri ev ve aileyle ilgili bizi ikilemde bırakan, baskılayan konuların netleşmesini sağlayacak.

11 Ağustos’ta iletişim gezegeni Aslan burcuna giriyor. Günlük konuşmalar daha ben odaklı olabilir.  Zihnimiz ayın sonuna dek 29 Ağustos’a dek sanat, eğlence, organizasyonlar ve çocuklarla daha çok meşgul de olabilir. Aynı gün Jüpiter de Yay burcunda düzgün harekete geçip dış dünyadaki fırsatları yakalamayı, genişleme ve büyüme sağlamayı kolaylaştıracak.

14 Ağustos’ta Venüs’ün Aslan burcunda Güneş ile dış kavuşumu aynen bir Dolunay gibi ilişkilere, ortaklıklara önemli değerlendirmeler ve sonuçlar getirebilir.

15 Ağustos’ta Kova burcunda Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunayda kalbimizle beynimizi dengelemeye çalışacağız. Çoğumuz kabul görmek ve sevilmek adına maskeler takarız. Bu Dolunayda gerekirse sevilmeme riskini göze alarak kendimiz olabilir miyiz onu sorgulayacağız. Dolunay’ın Aslan’daki Mars ile karşıtlığı ise ilişkilerde tepkisel tutumlara yol açabilir.

18 Ağustos’ta Mars, 21 Ağustos’ta Venüs, 23 Ağustos’ta Güneş art arda Başak burcuna geçecekler. Eğer Aslan dönemi kalbinizde bir kıvılcım çaktıysa şimdi onunla ilgili bir şeyler yapmaya hazır olacaksınız. Başak’taki bu gezegenler içinizdeki yaratıcı ateşi pratik, somut ve faydalı bir şeye dönüştürmenizi destekleyecekler.

30 Ağustos’ta Başak burcunda Yeniay doğuyor. Bu Yeniay Mars ile kavuşurken Boğa’daki Uranüs ile olumlu bir kontakta olacak. Dolayısıyla detayların içinde kaybolmadan işe yarar şeyleri yenilikçi bir şekilde yanımıza alıp iş ve hizmetle ilgili yeni başlangıçlara açık olacağız.