KASIM AYINDA GÖKYÜZÜ

Bu ay, 6 Kasım Salı günü gökyüzünde kadersel temaları ve oluşumları gösteren Ay Düğümleri Yengeç ve Oğlak burçlarına geçerek Mayıs 2020’ye dek gündemimizi yeniden belirleyecekler.

Astrolojide Kuzey Ay Düğümü geçtiği burcun konularında gelişime açık ve daha iyi kullanabilecek temalara işaret ederken Güney Ay Düğümü ise içinde bulunduğu burcun konularını daha zayıf, yıpratıcı ve korunaksız hale getirir. Bu bağlamda Kuzey Ay Düğümü Yengeç önümüzdeki 1,5 yıl boyunca ev ve aile ve güvenlik konularına, bizi duygusal ve fiziksel açıdan besleyen durumlara odaklanmamızı sağlarken artık bize hizmet etmeyen sınırlamaları, kuralları ve içinde samimiyet, duygusal açıklık ve sevgi barındırmayan ilişkileri geride bırakmamızı destekleyecek. Bu süreçte Güney Ay Düğümünün iş, kariyer ve sorumlukları anlatan Oğlak’ta olması ise bize kendimizi köle gibi hissettiren ve sevdiğimiz insanlarla daha çok vakit geçirmemizi engelleyen işlere, daha çok çalışıp daha az kazanmaya isyan bayrağı açmamıza yol açabilir.

Ay Düğümlerinin Yengeç-Oğlak burçlarına kayması doğal olarak en çok öncü burçlar olan Koç, Terazi ve Yengeç ve Oğlak’ları etkileyecek, hatta hayatlarını kadersel ve kalıcı biçimde değiştirecek. Nitekim Uranüs’ün de Boğa’dan Koç burcuna gerileyip önümüzdeki birkaç ay boyunca Ay Düğümleri ile kontak kurması iş, ev ve aileyle ilgili konularda ani uyanışlar ve kopuşlar getirebilir.

7 Kasım Çarşamba günü Akrep burcunda Yeniay gerçekleşecek. Bu Yeniay ile hayatımızın en çok mücadele gerektiren alanında yeni adımlara ve kararlara yönelebiliriz. Gücü nasıl elde ettiğimiz ve nasıl kullandığımız önemli olacak.

8 Kasım Perşembe günü zihinsel, fiziksel ve ruhani anlamda büyümeyi ve genişlemeyi anlatan gezegen Jüpiter,  12 yıldan sonra ilk defa Yay burcuna ilerleyecek. Yay burcunun ana temaları deneyime açık olma, özgürlük, araştırma, başkalarının felsefe ve inançlarına açık olma, tolere edebilme ve öğrenme arzusudur. Kendi burcuna geçen Jüpiter 2 Aralık 2019’a dek akademik çalışmaları desteklerken özellikle turizm, seyahat, yurtdışı bağlantılı işler,danışmanlık, spiritüel çalışmalar, medya-tanıtım ve yayıncılıkla ilgili iş kollarında şanslı açılımlar getirecek.

16 Kasım Cuma günü Venüs Terazi burcunda düzgün harekete geçecek. Böylece, Ekim başından beri ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarla ilgili yaptığımız değerlendirmelere göre verdiğimiz kararları uygulamaya koyabileceğiz. Ayrıca Venüs güzelliği de yönettiği için dış görünüşümüzle ilgili kalıcı değişikleri daha rahat yapabileceğiz.

16 Kasım’da iletişim gezegeni Merkür de Yay burcunda gerilemeye başlıyor. Merkür gerilerken haberleşme, iletişim ve yolculuklarla ilgili daha fazla aksaklık yaşayabiliriz. Merkür teknolojik aygıtların iç aksamlarını da yönettiğinden bu dönemde bilgisayarımız aniden problem çıkarabilir, dolayısıyla önemli dosyalarımızı yedeklemek ve teknolojik cihazların alımını Merkür düzgün harekete geçene dek ertelemek bizim açımızdan faydalı olacaktır.Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür gerilerken önemli kararlar almaktansa eksik veya hatalı olabilecek konuların üstünden geçmeye bakmalıyız. Merkür Yay’da gerileyeceği için bu 3 haftalık süreçte hayat yönümüzü ve risk alıp genişlemek istediğimiz konuları irdeleyeceğiz. Bu dönemde Yay’ın iyimser doğası nedeniyle tutamayacağımız sözleri verme eğilimimize de dikkat edelim.

22 Kasım Perşembe günü Güneş Yay burcuna ilerleyerek iyimserliğimizi, risk alma ve yeni ufuklara açılma motivasyonumuzu arttıracak. Önümüzdeki bir ay boyunca seyahat etmek, ufkumuzu açacak bir eğitime kaydolmak, bilgimizi, hayat görüşümüzü başkalarıyla paylaşmak ve yaymak açısından destekleyici olacak. Bu bağlam da Jüpiter’in de Yay burcunda olması yeni konuları öğrenme, spiritüel ve kültürel bağlamda genişleme hevesimizi yoğunlaştıracak.

23 Kasım Cuma günü ise İkizler burcunda güçlü bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay’da fikir ayrılıklarından doğan kutuplaşma sinirleri gerebilir. Koşulların değişken olacağı bu dönemde Yay’daki Güneş iyimser bir hevesle ileriye bakmak ve genişlemek isterken İkizlerdeki Ay daha pratik ve akılcı düşünmeyi önemli kılacak. Bu noktada aşırıya varabilecek iyimserliklerimizi ve planlarımızı gözden geçirme gerekliliği var.

Astrolog Sinem Bayazıt tarafından hazırlanmış.Tüm Hakları Saklıdır.