MAYIS AYINDA GÖKYÜZÜ

Herkese merhaba. Mayıs ayına girerken 5 Mayıs Pazar günü Boğa burcunda oluşacak Yeniay güven, huzur ve istikrar aradığımız konularla ilgili yeni adımları ve kararları öne çıkartacak. Bu bağlamda Oğlak’taki Satürn’ün Yeniay ile etkileşimi uzun vadeli projeleri hayata geçirmeyi destekliyor. Ancak Mars, Jüpiter karşıtlığına Neptün’ün kontağı huzur, güven ve ekonomik istikrar tesis etmek için değişken koşullara uyum sağlamamızı gerektirecek.

6 Mayıs Pazartesi Merkür Boğa burcuna giriyor. Merkür’ün Boğa burcuna ilerlemesiyle 21 Mayıs’a dek iletişim, haberleşme, ticaret, kısa yolculuklar, eğitim konularında yavaşlama olabilir. Ancak Boğa burcundaki Merkür yavaş ve daha temkinli bir iletişim tarzı ile olayların pratik yönünü gözden kaçırmadan fikirleri somutlaştırmayı sağlayabilir.

15 Mayıs Çarşamba Venüs Boğa burcuna geçiyor. Aşkı, uyumu, maddi ve manevi değerleri gösteren gezegen Venüs Boğa burcunda güçlenir. Dolayısıyla 9 Haziran’a dek ilişkilere sakin ve adım adım girerek kalıcı ve güvenilir ilişkiler kurmak kolaylaşacak. Bu dönemde iyi yemeklere, güzel restoranlara, masaj ve SPA ile bedenimizi şımartmaya da yönelebiliriz.

16 Mayıs Perşembe Mars Yengeç burcuna ilerliyor. Mars Yengeç’te düşük durumdadır, mücadele ve aksiyon gerektiren durumlarda soğukkanlı olmaktan ziyade duygularımıza kapılıp harekete geçmemize neden olur. 2 Temmuz’a dek sürecek Mars Yengeç seyahatinde mücadele tarzı daha çok duygusal sömürü ve karşı tarafı kendine suçlu hissettirerek istediğini elde etme şeklinde olabilir. Bu dönemde duygusal açıdan sahiplendiğimiz kişilere karşı da ekstra korumacı olabiliriz.

19 Mayıs Pazar günü sabah erken saatlerde Akrep burcunda Dolunay gerçekleşecek. Ay’ın Akrep’te huzursuz olması ve Boğa’daki Güneşin talihsizliği, şiddeti ve yıkımı anlatan Algol sabit yıldızı ile kavuşması bu Dolunayı biraz riskli hale getiriyor.  Dolunayın yöneticisi Mars’ın Yengecin ilk derecesinde Ophelia ve Cupido ile kavuşumu ev, aile, ülke ve güvenlikle ilgili konularda aşırı tepkilere neden olabilir. Bu Dolunayda paylaşım ve sahiplenme arasında gidip gelirken sağlam bir temeli ancak krizlerin içinden geçip gerekli dönüşümü sağladıktan sonra ortaya koyabileceğiz.