HAZİRAN AYINDA GÖKYÜZÜ

Haziran ayına girerken 3 Haziran Pazartesi günü İkizler burcunda Yeniay doğuyor. Yeniay haritasında Başak yükselmesi Merküryen bir Yeniay ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. İş ve kariyer alanlarında iletişim, ulaşım, eğitimle ilgili yeni başlangıçlara açığız. Ancak Yeniay’ın Jüpiter ve Neptün ile gergin kontakları kendimizce doğru olduğunu düşündüğümüz bir konuda acele etmeye ve gerçekleri çarpıtmaya yol açabilir.

4 Haziran Salı günü Merkür Yengeç burcuna geçerek 27 Haziran’a dek bu burçta ilerleyecek. İletişim gezegeni Merkür Yengeç’te objektifliğini yitirip işlevini tam olarak yerine getiremez. Daha sübjektif algılama düşüncelerimizi kendi duygusal ihtiyaçlarımıza göre çarpıtmamıza neden olabilir. Bu süreçte zihnimiz daha çok ev, aile, ülke, güvenlik konularına yönelik çalışacaktır. Merkür’ün Aslan burcuna ilerlemesi ise Haziran ayının son günlerinde düşüncelerimizi daha ben merkezli ve ego odaklı yapabilir. Daha dikkat çekici, dramatik bir iletişim tarzı ile alkış almayı, kendimizi öne çıkarmayı önemseyeceğiz. Merkür Aslan’da bizi daha sabit fikirli de kılabilir.

9 Haziran Pazar günü aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs İkizler burcuna geçecek. İkizler’deki Venüs ayın geri kalanında ilişkilerde zihinsel uyumu, arkadaşlığı ve iletişimi önemli yapacak. Venüs İkizler’de bağlanmayı sevmediği ve farklı alternatifleri açık tutmayı istediğinden ilişkilere daha ayran gönüllü ve flörtöz bir hava gelebilir. Olumlu yanıyla bu dönemde yaratıcılığımızı yazı ve iletişim alanında daha verimli kullanabileceğiz.

17 Haziran Pazartesi günü Yay burcunda Dolunay gerçekleşecek. Ay başında İkizler burcundaki Yeniay ile kendi düşüncelerimiz yönünde hareket isteğimiz artmıştı. Hatta bu yönde gerçekleri kendi doğrularımıza göre eğip bükmeye de hazırdık. Yay’daki Dolunay’da ise kendi fikirlerimiz yönünde atılım yapmanın başkalarını ve kendi gerçekliğimizi nasıl etkilediğini görüp onların geribildirimlerine açık hala geliyoruz.  Bu Dolunay’da Yengeç’teki Merkür Mars kavuşumunun Oğlak’taki Satürn ve Plüton’a karşıt durması ev, aile veya ülke ve güvenlikle ilgili bir konuda duygusal nedenlerden dolayı öfkelenmeye, yıkıcı olabilecek kutuplaşmalara yol açabilir.