NİSAN AYINDA GÖKYÜZÜ

Herkese merhaba. Nisan ayına girerken büyük güçleri, dönüştürücü baskıları ve bazen yıkımla gelen derin köklü değişiklikleri anlatan gezegen Plüton1-4 Nisan arası yıpratıcı koşulları gösteren Güney Ay Düğümü ile Oğlak burcunun 23 derecesinde kavuşuyor. Dolayısıyla bu ayın ilk haftası Oğlak burcunun simgelediği kurumsal konular, devlet, düzen, hiyerarşi, büyük şirketler ve yöneticilerle ilgili alanlarda herkesi ilgilendiren kolektif durumlar, olumsuzluklar, baskıya yol açan koşullar gündeme gelebilir. 5 Nisan Cuma günü Koç burcunda oluşacak Yeniay ise liderlik, inisiyatifve cesaret gerektiren konularda hevesli ve coşkulu yeni adımları teşvik edecek. Oğlak’taki Satürn’ün Yeniay’a gergin kontağı liderlik, kurumsal yapılar, sistem ve hiyerarşiyle ilgili alanlarda endişe, kısıtlama ve gecikmelere yol açabilir. Bu bakımdan 19 Nisan’daki Terazi Dolunayına kadarki dönem liderlikle ilgili yeni açılımlar bakımından uğraştırıcı gözüküyor.

17 Nisan Çarşamba günü iletişim gezegeni Merkür Koç burcuna geçerek iletişimde hızımızı arttıracak. Merkür Koç burcunda enine boyuna düşünmekten ve detaylarla ilgilenmekten hoşlanmadığı için 6 Mayıs’a kadar normalde daha temkinli davranacağımız konularda hızlı karar almaya meyilli olabiliriz. Olumlu yanıyla, bu dönemde özellikle Koç, Aslan ve Yay’lar sorunlarına daha hızlı ve pratik çözümler üretebilirler. 19 Nisan Cuma günü Terazi burcunun son derecesinde Dolunay oluşacak. İstanbul ve Ankara’ya göre Dolunay haritasında Aslan burcunun yükselmesi gene yöneticilik, otorite ve daha da önemlisi gururla ilgili konuları öne çıkartabilir. Son derecelerde karşı karşıya duran Koç’taki Güneş ile Terazi’deki Ay, liderlikle ilgili bir konuda diplomasi, uyum ve denge gerektiren bir durumla ilgili krizleri ve sonlanmaları gösterebilir. Bu dönemde Oğlak’taki Güney Ay Düğümü Satürn ve Plüton’a yakın duracak. Bu da siyaset ve kurumsal yapılarla ilgili finansal yolsuzlukları, kısıtlamaları, acımasız tavır ve tutumları öne çıkartabilir.

20 Nisan Cumartesi günü Güneş Boğa burcuna ilerleyecek. Önümüzdeki bir ay dikkatimiz maddi konulara, sahip olduklarımızı korumaya, güven ve istikrar arayışına çevrilecek. Bir yandan da Boğa Venüs’ün burcundayken güzelliğe, konfora, rahatlığa yönelik ihtiyaçlarımız artabilir.  Aynı gün ilişki gezegeni Venüs gözü kara Koç burcuna geçecek ve önümüzdeki birkaç hafta aşk hayatımızı hareketlendirecek. Ancak Venüs pek rahat etmediği Koç burcunda bizi ilişkilerle ilgili haddinden fazla atak ve ayran gönüllü kılabilir. Parasal konularda da daha fazla risk alıp sonradan pişman olacağımız harcamalara yönelebiliriz.