"İçerisi nasılsa dışarısı öyledir; yukarısı nasılsa aşağısı öyledir; evren nasılsa ruh öyledir".
Hermes Trismegistus

Binlerce yıllık kadim bilgelikten gelen bu söz yani “İçerde ne varsa dışarıda da o vardır” aslında her şeyi anlatıyor.

Bizler hangi titreşimdeysek hayatımıza ona uygun kişi ve olayları çekeriz; bu titreşime uygun deneyimler yaşarız. Tüm deneyimlerimiz bize bizi anlatırlar. İçimizdeki duygu durumumuzu, düşüncelerimizi ve kendi inancımızı yansıtırlar bize. Kendimizi tanımamız için fırsatlar sunarlar bize.

Bu ne demektir?

Ben eğer negatif bir duygu ve düşünce halindeysem hayatımda negatif olaylar, pozitif bir haldeysem pozitif  olaylar deneyimlerim.

İşyerimde patronumla ilgili bir sorun yaşıyorum ve ona öfkeleniyorum. Bu öfke ve olay bana neyi anlatır?

Eğer merkezimde değilsem kendi sorumluluğumu almaz ve hemen patronumu suçlar; mağdur yani kurban rolünü seçerim. Ben haklıyım deyip deneyimlerimi daha da olumsuz hale getiririm.

Ama kadim bilgelik der ki: Ne zaman duygusal olarak bizi üzecek bir olay olsa, bir olay ya da başka bir kişinin davranışı olarak karşımıza çıkan geçmişimizden bir yansıma görüyoruz demektir. Yani ben şu anda işimde bir problem yaşıyor ve patronuma kızıyorsam eğer bu benim enerji bedenimde bir blokaj yani tıkanıklık  olduğunu anlatır bana. Yapmam gereken içime dönüp bunu neden deneyimlediğimi araştırmaktır. Geçmişimde bir olay olmuştur ve benim enerji akışımı tıkayıp o olayla bağlantılı oluşturduğum duygu, düşünce ve inanç sistemi şu an bana bu olayları deneyimletmektedir. Yaşadığım, aslında bu blokajın temizlenmesi için gerçekleşmektedir ve benim için gerçekte bir fırsattır. Bu duyguyu dönüştürdüğümde ya patronumla bir daha sorun yaşamam ya da bu patron veya işyeri değişir. Ben artık özgürleşirim.

Negatif olayları yaşamamızın sebebi enerji bedenimizdeki blokajlardır. Bu blokajlar özgürleşmek için negatif olaylar yaratırlar. Bir imdat sesidir bu aslında. Postacıyı haberi getirdiği için kovarsak daha da büyüyerek karşımıza çıkarlar.  Haberciyi kucaklayarak postayı evimize almak ise özgürleşmeyi beraberinde getirir.

Postacının getirdiği haber ayrıca duygu yüküyle tetiklendiğim şeye dikkat verip ben bunu kime nerede hissettiriyorum veya bu  potansiyelimi kabul mu etmiyorum farkındalığını da hatırlatır bize.

İçeriyi dönüştürdükçe dışarısı da aydınlanır.

Ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı?:)

Kalpten titreşimler dileğimle..

SEDA RODOP SORAN