Yaşamı Aktarmak

Sistemik Dizilim Atölyesi, ISTANBUL 7 & 8.12.2019.

Bu dizilim grubu, aşağıdaki konular da dahil olmak üzere doğurganlık, hamilelik ve ebeveynlik konuları ile ilgilidir:

  • Üremede kadının ve erkeğin rolü; nasıl uyumlu bir şekilde yaşanır?
  • Bir ebeveyn olmalı mı olmamalı mı: nihayetinde bu kimin kararıdır?
  • Kısırlık & hamile kalamamak, heteroseksüel ve homoseksüel çiftlerin durumu
  • İstenmeyen hamilelikler&kürtajlar
  • Hamileliğin sonlanması/bebek kaybı/kaybolan ikiz ile başa çıkmak
  • Tüp bebek, doğurganlık ve teknoloji
  • Gizli babalık, evlat edinme ve üvey ebeveynlik
  • Doğum – yaşama geçiş

Katılımcılar, bu konularla ilgili kendi konuları üzerinde çalışabilirler. Herkes, yaşam için karşılanması gereken sistemik koşullar hakkında belirli bir içgörü kazanacaktır ve kişisel soruları üzerinde çalışsın ya da çalışmasın çok şey kazanacaktır. Erkekler, kadınlar, ebeveynler ve çocuksuz kişiler – herkes davetlidir!

Pisikoloji lisans, Pisikoloji & Danışmanlık yüksek linsans, Konstelasyon Kolaylaştırıcısı ve Eğitmeni

Alemka, Avrupa ve Avustralya'da Psikoloji dalında yüksek lisans dereceleri olan bir psikologdur. Örgüt psikolojisi, ilişki danışmanlığı, Gestalt terapi ve Sistemik Konstelasyon Çalışmalarında uzmanlık eğitimleri bulunmaktadır. Çalışmalarında, danışanın spesifik ihtiyacına göre birçok farklı teorik çerçeveden faydalanmaktadır. Aile ve organizsyonel sistemlere uygulanan bireysel ve grup terapilerinde, kültürler arası çalışmalarda deneyimlidir.

Sistemik Konstelasyon Çalışmasıyla ilk kez 1995’te tanıştı ve özel ve profesyonel hayatının tüm alanlarında ondan ilham aldı. Alemka, Sistemik Konstelasyon Çalışması’nın kurucusu Bert Hellinger’den ve bu çalışmanın diğer önde gelen uygulayıcıları olan J. Hemming, J. Schneider, G. Weber, A. mahr G. Baxa, H. ve I. Kutschera Beaumont’tan kapsamlı eğitimler aldı. Yıllardır, bu çalışmayı figürler ile bireyse terapilerde de kullanmaktadır. Eşi Max ile birlikte, bireysel seansların yanında grup çalışmaları kolaylaştırmakta ve eğitimler sunmaktadır.

Alemka’nın Konstelasyon Çalışması için tutkusu, onun kolaylaştırıcılığında, Hellinger’in çalışmalarını Hırvatça’ya çevirmesinde yansıdığı gibi, “The Knowing Field” (Bilen Alan) adlı Uluslararası Konstelasyonlar Dergisine katkılarında da görülmektedir.

Alemka, Uluslararası Sistemik Konstelasyonlar Birliği olan ISCA üyesidir. ISCA Yönetim Kurulunda görev almış ve  Horvatistan'da ISCA Organizasyonu yapmıştır.