İlişkileri hayatta kalma stratejilerinden mi yoksa sağlıklı parçalarımızdan mı yaşıyoruz?

İlişkiler ve sevginin anlamı nedir?

İlişki istiyor muyum? Tatmin olduğum bir ilişkim var mı?

İlişkiler bizim öğretmenlerimizdir ve sevgiyi öğrenmek için fırsattırlar...

İlişkiler artık çocuk olmaktan yetişkin olmaya geçiştir. Bir ilişki sadece iki yetişkin arasında olabilir, bir çocuğun ilişkisi olamaz. Ebeveynlerimizden sağlıklı bir şekilde ayrılmayı gerektirir. Ebeveynlerden daha fazlasını istemekten vazgeçmektir. Anne ve babamızdan alamadığımızı, partnerimizden almaya çalışırsak hala çocuk gibi davranmış oluruz ve elimize de bir şey geçmez.

Belirli bir partnere çekilmemiz tesadüf değildir. Farkında olmadan ebevynlerimizle ve üst nesillerle tamamlanmamış meseleleri partnerimize yansıtırırız ve b kişiler seçeriz. Ancak bu meseleleri partnerimizle bütünlememiz mümkün değildir, onlar sadece yaralarımızı gösterirler. Yaralara bakılmazsa ilişki gittikçe kötüye gider. Partnerlerimizden koşulsuz sevgi bekleyemeyiz, ilişkiler bir alma ve verme dengesidir.

"İçsel (spiral) Konstelasyonlar" (inner constellations) sorunun kalbine iniyor. Bu çalışma Aile Dizimi yöntemi üzerine oturtulmuş çocukluk travmaları ve içimizde bizi sabote eden pek çok parçanın somatik deneyim ile entegre edilmesi ve Kadim Enegram bilgeliği ile harmanlanarak oluşturulmuş güçlü i bir çalışmadır. Çalışmada yaşamınızda "partner ilişkileri" alanında tıkanıklık yaşadığınız alanlara ışık tutup, iyileştirme sağlıyor ve inatçı kalıplardan dahi özgürleşerek kendi yaşam fırsatlarımıza doğru ilerliyoruz... Böylece kaos dönemlerinde bile neşe ile özümüze bağlanarak yaşamımızı yaratıcı bir şekilde ifade edebiliriz.

Bu 4 haftada neler yapacağız:

- Ayrışmış/bölünmüş/donmuş çocuk parçalarınızı hatırlamak ve kişisel enerji alanınıza dengeyi geri getirmek. (Ben ve diğer bir çok insan için biliyorum ki travmalı kısımdaydık ve bu yüzden ileriye doğru hareket imkansızdır.)

- Travmayı bypass etmeden nerede olduğumuzu belirlemek ve travmadan doğru zamanda üretici bir duruma geçişi desteklemek.

- Kendinizş engelleyen hayatta kalma stratejilerinizi farkedip dönüştürmek, yaşam motivasyonunuz ile entegre etmek.

- Somatik dinleme ve sinir sisteminizle çalışmak ve bunun neden bir öncelik

olduğunu deneyimlemek.

​- Farklı roller ve temsillerde diğer katılımcıların da dizimlerine katılmak ve böylece çok daha kapsamlı bir sağaltım alanından faydalanmak.

Tarih: 08-15-22-29 Temmuz Perşembe günleri

 Katılım bedeli 1300 TL olup 24 Haziran'a kadar yapılan kayıtlarda 1000 TL + KDV'dir..

Saat:18.00-21.00

Maksimum 5 kişi ile sınırlıdır. Sınırlı sayıda katılımcı aldığımız için lütfen ön kayıt bilgilerinizi en kısa sürede bildirmenizi rica ederiz.

Kayıt için merhaba@radiagelisim.com'a mail atmanızı rica ederiz. Eğitim asistanımız size yardımcı olacaktır. Sevgiyle...

SEDA RODOP SORAN

Aile Dizimi/Regresyon Kolaylaştırıcı/Eğitmen ve Uluslararası Eğitim Organizatörü

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü' nden mezun olduktan sonra Türkiye ve Amerika olmak üzere finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Ülkemizde tanınan bir haber kanalının belki de en genç CFO'su iken yaşadığı bazı sağlık sorunları ve varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuğu diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda RADIA platformunu kurmuştur.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

Aldığı eğtimlerden bazıları:

2004 yılında Art of Living Nefes Eğitimleri ile yolculuğuna başlamış ve sonra (Richard Bandler's Society of NLP) NLP Sertifikalı Uygulayıcı, AMT Uluslararası Sertifikalı EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri, David Cornwell ve Zeynep Aksoy ile Mindfulness Eğitimi, ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve çalışmalara katılmıştır. 200 Saatlik Advayta Yoga Uzmanlık Eğitimi almıştır.

2016 yılında Junaita Puddifoot Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1.5 yıl süren Woolger Training DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır. DMP Sertifikalı Regresyon Uygulayıcısıdır.

2010-2021 yılları arası arasında Aile Dizimi ile ilgili kapsamlı eğitimler almıştır.

2010-2013 arası Dr. Günnur Başar ve Piyusha Elitsa Velikova ile Radia'da Aile Dizimi workshopları

2016-2020 Max ve Alemka Dauskardt (2 kere 2 yıl eğitim ve grup çalışmaları) Radia Aile Dizimi Organizasyonu

2020-2021 Svagito Leibermeister Uzmanlık Eğitimi Temel,

2020- 2021 Terry Dika Volchoff İçsel Dizimler Eğitimini tamamladı.

2021-2022 Dr.Anngwyn St.Just Travma Konstelasyonları Eğitimi devam ediyor (1 yıl)

2021 Nir Esterman ile Gölge Konstelasyonları Eğitimi

Anand Rumen Yankulov, Yishai Gester(ritueller), Daan Van Kampenhout (ritueller), Mark Wolynn (travma dili), Prof. Dr. Franz Rupert, Elena Veselego gibi farklı uygulayıcıların da çalışmalarına katılarak yaklaşımlarını gözlemledi.

2021 yılında dünyada Aile Dizimi'nde saygın ustalarının yer aldığı Uluslarası Avustralya Yoğun Sistemik Eğitim Konferansında yer almıştır.

ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Derneği üyesidir.