Transformal Nefes’in Faydaları

Transformal Nefes tekniği, insan bilincinin deneyimleyeceği her alanda transformasyonu yani dönüşümü sağlar.

Fiziksel olarak: Transformal Nefes sınırlı nefes alışkanlıklarını açıp temizler

- Daha iyi sağlık, detoksifikasyon kapasitesinin artışı
- Daha çok enerji, artan nefes
- Daha çok denge, güç ve bağışıklık

Duygusal ve zihinsel olarak:Transformal Nefes bilinçaltını temizler.

- Stresi çözer ve rahat tepki vermenizi sağlar.
- Hücresel hafızadaki geçmişe ait travmalar temizlenir. Öfke, korku, tedirginlik, suçluluk ve üzüntü gibi bastırılmış duygular temizlenir.
- Değişimi kolay kabul etme, olaylara daha geniş bakış açısı ile bakma hali kazanılır
- Sezgisel Akla yönelme ve Daha iyi ve Yenilikçi Karar Alma
- Stratejiler daha açık ve görünür hale gelir.

Ruhsal düzeyde: Transformal Nefes bizi bilincin daha yüksek seviyelerine bağlar:

- Üst benliğimizle olan bağlantımızı açar.
- Birlik hissinin oluşmasını getirir
- Transformal nefes daha çok sevgi, neşe ve “kendini iyi hissetme” sunar.

Transformal Nefesin bağımlılık/ rehabilitasyon, sigara, görmede düzelme, kanser, astım, doğum, baş ağrıları ve migrenler, depresyon, sindirim problemleri, sürekli yorgunluk, uykusuzluk, kalp sağlığı, korkular, panik ataklar, stres, cilt sorunları gibi konularda da etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Transformal Nefes Seansı Neye Benzer ?

Her bir seansın kendine özel macerası vardır. Yaklaşık bir saat boyunca uzanarak, müzik eşliğinde, rahat, derin ve bağlantılı nefes alınır. Nefes alış veriş, duraklama olmaksızın devamlı ve birbirini takip eder. Solunum sisteminin tamamı kullanılarak kısıtlanmış nefes modeli, diyaframatik nefes alış verişe dönüştürülür. Nefes alıp verirken insan kendi enerjisinin ve duygularının farkına varır. Bağlantı genelde eğlenceli olduğu gibi yoğun da geçebilir. Sonuçta kişi rahatlar ve içini barış hissi kaplar. Her nefes seansı belli bir amaç ve niyet üzerine tasarlanır..

DENEYENLER NE DEDİ?

Merkaba Üstadı Ron La Place’ in TRANSFORMAL NEFES Hakkındaki Yorumu:


Bu mükemmel Transformal Nefes seansı için sana teşekkür ediyorum Alegra. Tüm Merkaba ATIH öğrencilerime bu çalışmayı  uygun görüp, tavsiye etmekten mutluluk duyarım. Bu çalışmanın duygusal sorunlara ve travmalara ne kadar iyi geldiğini ve travmaları dönüştürme sürecini başlattığını deneyimledim.

Ron La Place bu çalışmanın önemini ve faydalarını ayrıca ATIH gruplarıyla paylaşacağını ifade etti.


Thank you for the excellent Transformation Breathwork session Alegra. I am happy to endorse and recommend this work for any of my ATIH students. I see how good it is at touching the emotional issues and trauma and beginning the clearing process.

 OKAN :                        

“Nefes hayatımda birçok olayın başlangıcı oldu. Hayatımda korkuların baş göstermeye başladığı anda nefesimin kesildiğini fark ettim. Hemen nefes terapisindeki öğretiler ile nefes almaya başladığımda tekrardan an’a dönmeyi becerebiliyorsun. Böylece korku ile mücadeleyi öğrenip, daha sonra istediğin yöne gidebiliyorsun.

Aslında en gerçekçi yorum şu olur..Nefes hayatında korkularından vazgeçip seni şimdiye döndürüyor. Bu sayede vizyonun genişleyip, farkındalığın muazzam noktalara çıkıyor. Bu hayatının her anında geçerli oluyor. Sadece iş, sadece ilişki değil. Tüm fırsatları yakayabiliyorsun.

Kişiye kendini tanıma, kendine şans verme, kendini sevme ve kendine güvenme alanlarında bolluk ve bereket sağlıyor..”

Alegra için söylenebilecek güzel çok şey var, öncelikle samimiyeti, içtenliği, işini çok iyi yapması, işinde gerçekten bilgili ve bilinçli olması  v.s. yeri ben de ayrıdır..

OKAN AYTEKİN

Sevgili Alegra’yla nefesten sonra: Cok daha saglikli bir vucut, daha sakin, daha berrak bir bilinc, herseyi ama herseyi hatta istemedigimi sandigim seyleri bile sevgiyle kucaklamak.. Hayattan gercekten ZEVK almak.. Ses tonundan cilt yapisina degistiren, netlestiren, guzellestiren Nefes’e ve ona en temiz, en iyi niyetlerle araci olan Alegra’ya tesekkurler..”

BERİL ÖZCAN

Alegra ile başlayan nefes çalışmaları sayesinde yaşam kalitem değişti ve nefes alış verişlerimi programlamayı başardım.Teşekkürler Alegra…

NESRİN GÖKPINAR

Öncelikle Alegra’yı ve Seda yı tanıdıgım için çok mutluyum. Alegra ile nefes calısmalarına basladıgımdan beri, farkındalıgım arttı, kendimi daha cok sevmeye basladım, kendimi daha iyi tanıdıgımı farkettim, öfkem, olumsuzluklarım azaldı, çok guzel seyler yasadım, daha da yasamaya devam ediyorum.

Nefes terapilerini özellikle bire bir herkese tavsiye ediyorum. Özellikle Alegra’nın şafkatlı ellerinde, çok daha guvenli ve mutlu oluyorsunuz.

Alegra ve Seda iyiki varsınız.

Sevgilerimle,

Neslihan Çavuşoğlu

Transformal Nefes ile tanismam tamamen tesadufen oldu, sanirim bazi seyler siz hazir oldugunuzda karsiniza cikiyor.

Transformal nefesin nasil bir deneyim olacagini hic bilmiyordum. Alegra ile ilk calismamizdan sonra nefese devam etmem gerektigini anladim.

Alegranin enerjisi ve nefesle ilgili paylasimlari da nefese devam etmemi sagladi. Aslinda hic dogru nefes almadigimi farkettim, farkindaligim artti ve ruhen de kendimi cok iyi hissettim. Her nefes calismasindan sonra inanilmaz bir rahatlama ve huzur buldum. Alegra’ya cok tesekkur ederim… Nefes al Nefes ver…

Sedacim tabiki sana da TESEKKUR EDERIM senin sayende de nefeste kalmaya devam ediyoruz… :)

Sevgiler..

T.A