UYARI: İşbu websitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamakta olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.

Feng Shui,  Numeroloji, Astroloji

 

Gerçek denge herşeyin kapsamıdır. Be sebeple, sağlıklı bir varoluş için, bir bireyin içsel işleyişinin dış çevresi ile dengeli olması şarttır. Modern yaşamın en kritik süreci, gün içerisindeki sayısız aktivitelerimizin arasında, şifa ve meditasyon çalışmalarının hemen sonrasında yakaladığımız sükunet halini sürdürebilmemizdir. Bu sebeple, kişinin yaşadığı yer, kariyer seçimi, yaptığı sosyal aktiviteler... vs, bu dengenin idame edilmesinde yardımcı olan faktörler olmalı.

 

Numeroloji, sayıların bilimine ve titreşimine dayanır. Bu metod, bireylerin kendilerini anlayabilmelerine, hayatlarının akış yönü ile ilgili çok önemli bilgileri alabilmelerine ve sosyal etkileşiminlerini tanımlayabilmelerine yardımcı olur.

 

Feng Shui,  3 bin yıl önce, Çin'de geliştirilen kadim bir bilimdir. Bir yerleştirme sanatıdır ve daha da önemlisi huzuru, sağlığı ve refahı sağlamak amacı ile her hangi bir mekanın enerjilerini dengelemek için ihtiyaç duyulan yolu tanımlar. Belirli bir kordinat sistemi ile 8 alan anlamına gelen Bagua şeması Feng Shui'nin temel araçlarından bir tanesidir.  Bu şema, kişinin calışma ya da yaşam alanına yerleştirildiğinde, hangi bölümlerin kişinin hayatındaki hangi alanlara denk geldiğini belirler.

 

Astroloji, hayatın periodlarını aşamalı bir yol ile veren diğer çok tutarlı metodlardan bir başkasıdır. Hayat akışının nasıl daha iyi yönetileceği ile ilgili kesin sonuçlara ulaşmak için hesaplamalar kullanan bilimsel bir metoddur. Bunu da, evrensel zekanın bireysel zakayı etkilemesine sebep olan titreşimlerin sübtil etkilerinin anlaşılması ile sağlamaktadır.

 

YASH SHEKHAR Hakkında

 

Yash Shekhar ileri derece Kriya Yoga uygulayıcısı, Tibet Reiki ustası, Ashtanga Yoga öğreticisi Mantra Yoga ustası ve danışmandır. Yash, meditasyon, sağlık, mantra yoga 16 senelik orta derece uygulayıcıdır. O, Ashtanga yoga, Kundalini yoga, Kundalini vignyan ve Mantra yoga nın geleneksel sistemlerini takip etmiştir. Çok genç yaşta başlayan ruhsal yolculuğunda, içlerindeki saklı olan potansiyellik ve farkındalıklarını geliştirip kişisel gelişimleri ile hayat ve sağlıktaki dengelerini sağlayabilen sayısız insan ile bağlantı kurmuştur.

 

Yash, zihinsel rahatsızlıkları, karaciğer hastalarını, depresyon ve kanser hastalarını, Obsesif Kompulsif Bozuklukları (OKB) başarıyla iyileştirmiştir.

 

O, Hindistan'nın bir çok sağlık kliniğinde ruhsal danışman olarak çalışıyor ve çözülmesi zor gözüken çeşitli hastalıklarda gözle görülür ilerleme göstermiştir.

 

Meditasyon, mantra, akıl egsersizleri, bireylerler için Numaroloji çalışmaları ve evler için Feng Shui çizelgeleri sunarak, bireylerin dış çevreden içsel güce ulaşarak bütünsel bir çözüm sağlamalırını sunmuş oluyor. Bu sebepten günlük hayattaki problem dediklerimiz, yerini oyun alanına bırakmış oluyor ve doğa ile harmonik bir şekil alarak Yaşam dediğimiz şeye dönüşüyor.

 

Deneyimler

– 1998 yılından beri gönüllü olarak Yoga ve sağlık uygulayıcısı olarak çalıştı

– Hyderabad ve Mumbai'de Ashtanga yoga, Mantra yoga ve Reiki çalışmaları idareciliği

– 1999'dan beri Çakra dengesi, Aura temizliği, Meditasyon ve sağlık uygulayarak,lemfatik düğüm kanseri, kemik ilik kanseri, arızalı karaciğer, OZH, stres, depresyon, yorgunluk, ateşlenme, karın ağrısı, göğüs ağrısı, sinüs ve kalp problemleri gibi hastalıklara yakalanmış kişileri iyileştirmiştir

– Hyderabad ve Delhi'de Meditasyon rehberliği sınıfları

– Nefes ve rahatlama teknikleri öğretimi

– Yoga aktivitelerinin öğretimi

– Katılımcılara fiziksel esneme ve rahatlama egsersizleri rehberliği

– Bükme egsersizleri kullanarak esneme ve tüm vücud hareketliliğinin gösterimi

 

Yoga filozofisi

Yash 4 yaşlarında iken lotus pozisyonunda oturmaktan hoşlanırdı ve kendisini daha rahat bir durumda hissederdi. Zamanla hayatına giren çeşitli Yoga ustalarından basit hareketler öğrenmeye başladı.

 

2002 yılında kişisel gelişmesiyle birlikte katılmış olduğu Yogada Satsanga Ashram da özellikle Kriya Yoga'ya odaklandı. YSS/SRF'den Kriya yoga'yı kazandıktan sonra, Himalaya ustalarından meditasyonun inceliklerini öğrenmek için yola çıktı.

 

Gereksinim ve ilgi alanlarına göre bir çok insana Ashtanga Yoga, Kundalini Yoga and Mantra yoga'ya yoğunlaşarak yoga öğretti. Daha fazla kişiye öğrettikçe dünyada daha fazla yer etmeye başladı. Bu yüzden O dünyada ve kendinde daha fazla mutluluk,daha fazla güç,daha fazla merhamet,enerji ve barış hissetmeye başladı.Yoga onu kutsadı ve hayatını değiştirdi ve Yoga yaparak insanlara yardımcı olma hissini getirdi.