“Aydınlanmış Kalbin Uyanışı”

Merkaba Aktivasyonu
MerKaBa kelimesi 25 yıl önce hiç bir şekilde bilinmiyordu. Küçük bir kültür kendi gizemli okullarında bunu konuşur ve sadece bu okullara gidenlere bahsedelirdi.
Daha sonra Drunvalo Melchizedek diye bir kişi Kutsal Geeometri ve “Yaşam Çiçeği” ismiyle MerKaBa’yı öğretmeye başladı bu bilgi çok uzaklara kadar genişleyip insanlığın bilincine yayıldı. Şu anda basit bir google aramasında bile bir insanı aktif bir şekilde araştırmada bırakacak 350.000 sonuç ve yeterli bilgi bulunmaktadır. Bu kelime son zamanlarda neden bu kadar populer ve çekici olmuştur?
Cevap Merkaba kelimesinin kim olduğumuza dair hatıramızın parçasıdır. Ve şu anda bizim kim olduğumuzu hatırlamamızın zamanıdır, bu sadece bir kelime değil hayatın öneminin tam anlamıdır.
Merkaba Aktivasyonu şu anda tarihimiz için hayati bir önem taşıyan bilinç seviyesinin gelişimindeki adımı temsil etmektedir. Şu anda yola “kendine hizmet” etmekte kalmak veya “hayata hizmet” etme yolunu seçmek için tarihi bir karar dönemecindeyiz. Bu yeni yolun hayatta kalması tamamen Sevginin Kalitesine bağlıdır.
Bilincin hayatta kalmasını açan yol Sevgi’dir. Sevgi MerKaBa aracılığıya tezahür eder. Drunvalo Sevgi’yi aktive etmeye aracılık etmesi için bizleri yeni bir yolla tanıştırdı. Bu bilgi önceden MerKaBa ile ilgili verilen bilgiden farklıdır ve şu an daki dünya için için özellikle önemlidir.
Eğer hayata bu yeni yolla katılmaya çağrıldığınızı hissediyorsanız, lütfen gelin ve MerKaBa’nın dünyayı ve size nasıl değiştireceğine dair daha fazla bilgi edinin.

MerKaBa ile olan ilişkimiz, tıpkı dünyanın kendi ekseninde kayıp değişmesi gibi değişti. Drunvalo bizleri bir sonraki adımla tanıştırdı. MerKaBa’yı KALP’le aktive etmek. Bu yolla birkez daha Işık bedenlerimizle bağlantıya geçmenin zamanı.

Bu yol doğal ve bütün..Kalbimizde yatan birliğin kapısını açan yol bu.

Bu kapı bir kez açıldı mı hayatınız bir daha asla aynı olmayacak.

Bu eğitimi tamamlayanlar yükseliş sürecini başlatmak için gerekli olan tüm içsel araçlara sahip olacaklar.

Egitimde Tetrahedronal MerKaBa Aktivasyonu (yeni ve son halidir) yapılacaktır.

 1. GÜN ÇEMBERLE AÇILIŞ ardındaN
 • Yaratılış Sürecinin Nasıl İşlediğini Anlama
 • Sevgi ve Korku Arasındaki Fark Meditasyonu
 • Kalbin Kutsal Mabedi

 

2. GÜN  

 • Kalbin dönüşümü
 • İnanç Kalıpları
 • Kalp Çakrası
 • İnsanda Çakra Sistemi
 • Sağaltım Çemberi

3. GÜN 

 • Bedeninizin içinde Hareketleniş
 • Birlik Nefesi Meditasyonu
 • Kalp Meditasyonu
 • Kalbin Ufak Uzayı
 • Beyinden Yaratış ve Kalpten Yaratış
 • Işık Huzmeleri Aktivasyonu

4. GÜN

 • Üçüncü Gözün Açılışı
 • İnsan Halesi
 • Mer-Ka-Ba İnsanın Işık Bedeni
 • Mer-Ka-Ba Programlaması
 • Dışsal Bir Mer-Ka-Ba Yaratımı
 • Yeni Mer-Ka-Ba Aktivasyonu
 • Yaratılış Süreci (Kalbin Ufacık Uzayı’ndan)

 

DRUNVALO MELCHIZEDEK

ATIH-Awakening The Illuminated Heart

Ferhan Öksüz Bir danışanımızın yorumu:

Hepinize merhaba değil “Merkaba” :) Ne diyor yine bizim deli kız diyenlere hemen açıklayayım: Merkaba, Ron la Place tarafından verilen 4 günlük bir workshop’un (atölye çalışması) ismi. Aynı zamanda ATIH (Awakening of the Illuminated Heart) -Aydınlanmış Kalbin Uyanışı diye de bir yerlerde görmüş, okumuş olabilirsiniz. Hani bu sayfayı ilk açtığımda size “keşke siz de gitseniz!” dediğim insanları tanıtacağım demiştim ya, işte Ron tam da bu insanlardan!

Ron, hayatımda tanıdığım en sevgi dolu, yargısız, nötr, sakin ve iyi insanlardan. Sadece onunla konuşmak, aynı ortamda bulunmak bile bana iyi geldi. Ron, 4 günlük çalışmanın yanı sıra bireysel seanslar yapıyor. Ben katıldım ve onlar da bana çok iyi geldi, şifaya kavuşmayan bazı sorunlarım şifalandı. Ama şimdi size özellikle Merkaba atölyesi ile ilgili yazmak istiyorum:

4 gün, çok tatlı bir grup ile birlikteydik. Ron hem bilgi veriyor, hem de meditasyonları ve egzersizleri yönlendiriyor. Eğer bu egzersizler her ilkokulda uygulansa, her çocuğa öğretilse dünyada ne nefret, ne savaş, ne de ego kalmaz emin olun. Karşınızdaki insanın gözlerinin içine bakıp, göz göze diz dize oturup, görünenin ötesini görmeyi dahası, hissetmeyi öğreniyorsunuz. O insanın acılarını, bakış açısını, aslında o bireyden çok daha fazlasının olduğunu hissettiğinizde önce kendiniz olmak üzere kimseyi yargılamak artık mümkün olmuyor.

Ben bu workshop’tan çıkınca hayatımda bir daha kimseyi yargılamadım mı? Evet, yargıladım... Ama eskisine göre çok daha az sıklıkta yaptım bunu. Eskisine göre çok daha çabuk yakaladım kendimi ve hemen yerine sevgiyi koymaya çalıştım. Bu benim hala üzerinde çalıştığım ve yıllar içinde çok değiştirdiğim bir konu. Her bilgi gibi eğer uygulamazsam şık bir şekilde rafta duruyor ama Merkaba bilgisi uyguladığım zaman bana çok büyük faydalar sağladı. Kendime, insanlara ve özellikle de tüm insanlığa daha şefkatle, anlayışla, daha sakin bakar oldum. En yakın arkadaşımdan hiç tanımadığım bir insana kadar hepsinin gözlerinin içine bakarak konuşmaya çabalar oldum. Şu geçirdiğimiz zor günleri bile 1 günde, 2 günde atlatır (umursamaz değil) ve sakin kalır oldum.

Ron’un bir gün söylediğini hayatımda her gün uygulamaya çalışıyorum: “şu anda kalbimde miyim?”. Şu anda kalbimden mi zihnimden mi davranıyorum? Kalp, saf sevgi bu durumda ne yapardı? Ben onu yapıyor muyum?

En en en önemlisi sorularımın cevaplarını alabileceğim bir yol buldum. Hani şu “ışık içinizde, her şeyin cevabı içinizde, sorun yeter cevap size gelir” söylemleri var ya.... Ben bunların doğru olduğunu hissediyordum ama cevapları almayı bazen başarıp bazen de gayet başarısız olup, bir de üstüne kendime yükleniyordum: “yıllardır yoga-meditasyon-terapi ee hani cevaplar? Bunu diyen kalbin mi egon mu, kendini mi kandırıyorsun gerçekten böyle mi istiyorsun?” sorularım bazen bitmiyordu.

Merkaba sayesinde hayatımda ilk kez, soruyu nereye ve ne şekilde soracağımın bir haritası, bir yolu, yöntemi oldu elimde. Huzurlu hissetmek için nereye gideceğimi, hiç bir korkunun olmadığı, kendimi yeniden şarj edebileceğim bir yere nasıl gideceğimi artık biliyorum.

Bunları öğreten başka öğretiler de olabilir. Mesela ben, gittiğim bazı meditasyon kurslarından sonra değil ama Merkaba’dan sonra bu yere ulaşabilmeye başladım. Ya Ron’un yüzünden, ya benim için artık zamanı gelmişti, bilemem.

Ama şunu söyleyebilirim: Merkaba’ya katılmak hayatımda kendim için yaptığım en iyi şeylerden biri oldu! Onun için sizinle de paylaşmak istedim.

Ne Ron ne de çalışmanın olacağı Radia Gelişim benden bir şey yazmamı istemediler. Fakat ben eğer isterlerse sayfalarında paylaşmak üzere bu yazıyı gönderdim. Eğer sizi çekiyorsa, doğru olduğunu hissediyorsanız, size uygun geliyorsa siz de katılın. 

UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.