AİLE SERGİSİ

 

Aile sergisi, kişinin sıkıntılarının ya da hayatındaki tıkanıklıkların altında yatan sebepleri araştırmak ve şifa getirmek için kullanılan bir grup çalışmasıdır.

 

Çalışmada, grup üyelerinin yardımıyla ailenin bir resmi oluşturulur, sistemdeki ilişkiler ve işleyen yasalar görünür hale gelir. Her katılımcı, aile şartlanmalarını anlama ve tecrübe etme şansına sahip olur, aynı zamanda izleyerek ve başkalarının dizimlerinde temsilci olarak da farkındalık kazanır.

 

Ruhsal ve enerjetik bir çalışma olan Aile Dizimi ile :

 

- Ailemizde yaşadığımız sorunlar, çatışmalar

- Mevcut ilişkimizde ya da ilişki kurmakta karşılaştığımız zorluklar

- Sağlık konuları

- Maddi konular, iş hayatı ya da hayattta kendimizi tıkanmış hissettiğimiz herhangi bir alan

- Kronik hale gelmiş duygu durumları ve davranışlar

- Yaşamımızda sürekli tekrar eden sorunlar

gibi pek çok konuda çalışabiliriz.

Aile Diziminin sağladığı anlayış ve içgörü ile, tek başına olmadığımızı, daha büyük bir bütünle bağlantılı olduğumuzu hissederiz, daha rahatlamış, mutlu ve sağlıklı, tatmin edici bir hayat yaşar, canlanır ve büyürüz.

Bu çalışma, nesiller boyunca bilinçdışı bir şekilde taşıdığımız kalıpları ve kilitlenmeleri keşfetmemiz için bir yoldur. Ailede hiç dile dökülmemiş, gizli bir şekilde işlemeye devam eden bu kalıplar, farkedilir hale geldiğinde doğal bir şekilde çözülür. Egonun ötesindeki asıl gücümüze kavuşur, gerçek anlamda kendimiz olarak, yaşamla uyum içinde yolumuza devam edebiliriz.