Çember çok güçlü bir şekil, dişiliğin kendisi için de iyi bir simge. Çemberin yuvarlaklığı, dişi bedenimizin yuvarlaklığı gibi... Kadının doğasındaki alma ve içinde tutma özelliğini yansıtıyor. Enerjiyi topluyor ve koruyor. Ne başlangıcı var, ne de sonu.  Çemberde kimse ne daha yukarıda ne de daha aşağıda. 
Bu çember, dişi gücümüzü güçlendirmek ve kutlamak için bir araya geleceğimiz, birbirimize aynalık yapacağımız bir alan. Kim olduğumuzu hatırlamak için uygulayacağımız bir ritüel.
Kadınlık tarihinde çok uzun zaman önce dişi prensipte, kolektif düzeyde derin bir bölünme gerçekleşti; Kolektif alandan annemize, annemiz yoluyla bize uzanan bu derin bölünme ruhumuzun bir parçasını koparıp aldı. Toplumca kabul görmeyen duygularımızı görmezden gelmeyi, dişi özümüzü ihmal etmeyi ya da bastırmayı öğrendik.  
Vazgeçtiğimiz, görmezden geldiğimiz, ihmal ettiğimiz parçamızı,  çemberin güvenli alanında davet edeceğiz, daha yakından tanımak için ona doğru bir adım atacağız.  Kalbimizi açarak, bütünlüğümüzü ve içsel gücümüzü kucaklayacağız . İçimizdeki dişi güç ile bağlantı kurmak bize kutsal dişilik armağanlarımızı hatırlatır. Ve kutsal dişinin armağanları sonsuzdur. 
Bu buluşma, egzersizler, rehberli meditasyonlar, aktif meditasyon, sohbet, paylaşım, dans ve kutlama içeriyor.  Buluşmaya gelirken rahat oturup, hareket edebileceğiniz, yine de içinde kendinizi dişi hissettiğiniz giysiler giyebilirsiniz – aktif meditasyon ve dans sırasında terleme olasılığına karşı yanınızda yedek giysi, bir de göz bandı getiriniz.