NEFES YOLCULUĞU, SARJAN İLE

Bilinçli nefesin ışığıyla travma ve kaygılarınızın üstesinden gelmeyi öğreneceğiniz yola bir adım...

Doğuda, binlerce yıldan beri Tantrik ve Tantrika'lar, Tibetli Budistler, Yogi'ler ve Taoist'ler tarafından, uzun ömür, şifalanma, içsel gelişim ve spiritüel uygulama gibi amaçlarla kullanılan nefes çalışmalarına Sufi'ler ve Kızılderililerde de rastlanır. Batı dünyasında ise, bilinçli-bağlantılı nefesi 1920'lerde Wilhelm Reich kullanmaya başlamıştır. Nefes yoluyla iyileşme Reich'in Avrupa ve Amerika'daki öğrencileri ve sonrakiler tarafından günümüze ulaştı.
Nefes seanslarında insan, vücudundaki gerilim ve katılıklar biçiminde bastırılıp gizlenmiş, bloke olmuş veya ifade etmeye cüret edemediği duygularıyla temas kurar. 
Günlük stresi boşaltmak çalışmada büyük yer tutar.
Seanslar olağanüstü bir duygu ifade etme tecrübesidir. Rahatlamak hepimizin ihtiyacıdır. Bu, sadece gevşemiş ve gerilimsiz hissetmek için değil, aynı zamanda sağlıklı olmak için de gereklidir. 
Fiziksel-zihinsel sağlığımız ile nefesimizin açık, akıyor oluşu direk bağlantılıdır.
Açık nefesin dalgası bütün organlarımıza içten masaj yapar ve zehirlerin atılmasını sağlar ( detoks). Detoks yoksa pek çok hastalık oluşur. Güç merkezi yani diyafram açıldığında vücut varoluşla uyumlu bir şekilde nefes almaya başlar. 
Bu olağanüstü süreçte muazzam derecede gerilim ve stres atılır. Beden canlanır, zihinsel gerilimler ortadan kalkar, duygular dengelenir ve çok derin bir rahatlama-gevşeme hissedilir. Süreç, bilinçdışı zihnin derinliklerine bakmanızı ve oradaki çatışmaların çözülmesini sağlar. Olumsuz nefes ve kronikleşmiş korku kalıpları çözülür, sağlıklı, keyifli ve yaratıcı olursunuz. Canlılığın gücü ve vücudun doğal açılıp kapanma yeteneği geri gelir.
Yaşam enerjinizin akışını, erime duygularıyla hissetmenin tadını çıkarırsınız…Kalp açılır… Meditasyon kolaylaşır.

Aktif meditasyonun dönüştürücü gücüyle tanış ve ondan destek al.
Geçmişten taşıdığın, enerjinin ifadesini kısıtlayan gerginlikleri boşalt. 
Canlılığın ve otantik varlığınla yeniden bağlantı kur.
Kendiliğindenlik, keyif, rahatlama, yaratıcılık, eyleme geçme gibi doğal kalitelerini yeniden keşfet.
Köklen ve pelvis bölgesinin enerjisine yeniden bağlan.  

UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.