THE ART OF LIVING / YAŞAMA SANATI
1. BÖLÜM PROGRAMI 

Yaşama Sanatı Kursu, dünyada 150’den fazla ülkede sunulan ve hayatın tüm potansiyelini geliştirmeye yönelik tasarlanmış pratik bir deneyim ve bilgi programıdır. Kursun merkezinde benzersiz bir nefes tekniği olan Sudarshan Kriya bulunmaktadır. Bu teknik, sistemimizi stresten arındırıp enerji ile doldurur.
 
Katılımcılar 1. Bölüm Kursu’nu tamamladıktan sonra, kendi kendilerine uygulayabilecekleri şekilde Sudarshan Kriya, yoga ve diğer nefes tekniklerini içeren kapsamlı bir program öğrenmiş olurlar.

Katılımcılar bu programı uygulayarak yaratıcılıkta artış, zihinde duruluk, enerji seviyesinde artış, sosyal ilişkilerde gelişme, stres altında çalışabilme yetisi ve mutluluk hislerinde artış gözlemlerler.
 
Program İçeriği: 
• Rehberlik eşliğinde etkileşimli bir süreç
• Yoga hareketleri ve rahatlama egzersizleri
• Gündelik hayattaki zorlayıcı faktörlerle baş edebilmek için kullanışlı bilgi ve hatırlatmalar
• Sudarshan Kriya nefes tekniği. Bu tekniğin beden, zihin, ruh dengesi üzerindeki olumlu etkileri bilimsel araştırmalarla da desteklenmektedir. (www.aolresearch.org )

Programın Faydaları:
• Stres seviyesinde azalma
• Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve sağlığın artması
• Coşkunun ve neşenin artması
• Yaratıcılık ve verimin artması
• Sosyal ilişkilerde daha fazla uyum
• Zihnin berraklaşması
• Uyku kalitesinde artış
• Fiziksel görünümde parlaklık
• Yaşlanma hızında azalma

Hepinizi bu çok derin ve kapsamlı kursa gönülden davet ediyoruz!

Uluslarası Yaşama Sanatı Vakfı / International Art of Living Foundation 

1982 yılında Sri Sri Ravi Shankar’ın kurmuş olduğu Yaşama Sanatı Vakfı, dünyadaki en büyük hayır kurumlarından biri olarak 150’den fazla ülkede sayısız proje yürütmektedir. Vakıf, Birleşmiş Milletler’in Ekonomik ve Sosyal Heyeti’nin özel danışmanlık statüsüne sahip uluslarası bir Sivil Toplum Örgütü’dür (Non-Govermental Organization, NGO).

"Kainatın tüm tarihinde senin gibi biri olmadı ve ebediyete kadar da senin gibi biri olmayacak. Sen orjinalsin, sen nadirsin, sen eşsizsin. Eşsizliğini kutla." – Sri Sri Ravi Shankar

 

Büyüleyici varlığınızı Art of Living’in programları aracılığıyla keşfedin! 

 

Bir çocuk odaya girdiğinde odadaki herkesin ilgisinin çocuğun varlığına yöneldiğini hiç gözlemlediniz mi? Çocuk bunun için herhangi bir çaba göstermez. Bu kendiliğinden olur. Sözcüklerimizden çok varlığımızla iletişim kurarız. Büyüdükçe, bir şekilde hayatımızın bu gözle görülmeyen yönüyle ilgilenmeyi unuturuz. Geçmiş deneyimlerimizden gelen izlenimler birikip zihnimizi tıkadıkça varlığımız zayıflar.

Bu çocuksu tazeliği, arkadaş canlısı hali ve doğallığı nasıl eski haline getirebiliriz? Bunu yapmak Sudarshan Kriya gibi basit ancak güçlü nefes teknikleriyle mümkün. Bu teknikler, vücudumuzdan özümüzün gözle görülmeyen katlarına dek varoluşumuzun farklı katmanlarının stresten ve geçmiş deneyimlerden temizlenmesine yardımcı olarak varlığımızı ve pırıltımızı geri kazanmamızı sağlar.

 

En kısa zamanda başarılı olmak mı istiyorsunuz?

Herkes hayatta başarılı olmak ister. Fakat başarılı olmak, yüklü bir banka hesabına ve lüks bir yaşama sahip olmaktan mı ibarettir? Kişi yüklü bir banka hesabına sahip olabilir fakat bedeni hastalanırsa sahip olduklarının tadını çıkaramaz. Çoğu zaman insanlar sağlıklarının yarısını zengin olmak için, zenginliklerinin yarısını ise sağlıklarını geri kazanmak için harcarlar. Bu gerçekten başarı mıdır?

 

Problemlerinizin problem olmaktan çıktığını, problemlerinizle yüzünüzde bir gülümsemeyle yüzleşebildiğinizi ve onları fırsatlara dönüştürebildiğiniz gücü elde ettiğinizi hayal edin. Sizce de başarılı bir insanın işareti bu değil midir? İşte bu Art of Living tekniklerinin size kazandıracağı şeydir. 

 

Art of Living’in kurucusu olan saygıdeğer Sri Sri Ravi Shankar, bu güçlü teknikleri, kendisi, Hindistan’ın kadim yoga bilgisinden seçip geliştirerek modern yaşam tarzına uyarlamıştır. 

 

Art of Living programlarındaki yoga, nefes çalışmaları ve meditasyon yaparak kendinizi ne kadar erken keşfederseniz, hayatınızın tüm alanlarında o kadar hızlı şekilde başarılı olursunuz.

 

Art of Living (Yaşama Sanatı Vakfı) toplumda insani değerlerin güçlenmesine ve her bir bireyin gerçek potansiyeline ulaşmasını sağlamaya yönelik olarak çalışan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Kuruluş, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Heyeti’nin özel danışmanlık statüsü altında çalışan bir sivil toplum örgüt olup kökeni yogaya dayanan stresten arınma programları sunmaktadır.

 

Dünya çapında 155’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve dünyanın en çok gönüllüyle çalışan organizasyonlarından biri olan Yaşama Sanatı Vakfı, verdiği bu kurslar sayesinde milyonlarca insanın hayatına dokunmuştur. 

UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.