HealYour Life Louise L. Hay Kimdir?

Louise L. Hay,1980’li yıllardan itibaren dünyada ‘’insanın kendisini ve hayatının her alanını iyileştirme’’ akımının öncüsü olmuş, kişisel gelişim dünyasının en önemli ikonlarından birisidir. Louise L. Hay satış rekorları kıran birçok kitap yazmış’’You Can HealYour Life’’ (Hayatınızı iyileştirebilirsiniz) kitabı elli milyon gibi bir satış adedine ulaşmış,dünyada neredeyse her dilde yayınlanmıştır. Kendisi bu alanda belkide son 30 yıldır referans noktasıdır.Dünyada en çok bilinen hikayesi ise; orta yaş döneminde yakalandığı kanser hastalığını, içsel gücüyle kendisinin tamamen iyileştirmiş olmasıdır. Louise L. Hay, tüm öğretilerini ve felsefesini insanlara dünyanın her yerinde öğrenme ve deneyimleme şansını veren HealYour Life Workshop’ı tasarlamıştır.

HealYour Life Workshop

HealYour Life Workshop dünyada binlerce kişinin hayatını farklı alanlarda ‘’ sağlık,bolluk, başarı,kariyer,sevgi,ilişkiler,huzur’’ gibi olumlu yönde değiştirmiş bir deneyimdir. HealYour Life Workshop kişisel gelişim bilgisi ve deneyimi anlamında her seviye için uygun bir çalışmadır. Kendini görme, anlama, kabullenme, kendini, başkalarını ve hayatı sevme üzerine yoğun uygulama ve meditasyonlar içeren çalışmada;fiziksel-duygusal-zihinsel ve ruhsal boyutlarda çalışır.Kişi,hayatın getirdiği deneyimlerin ana nedenlerini,sürekli tekrar eden benzer deneyimlerin ve kıramadığı kalıpların, kendi iç dünyasında nasıl anlamlandığını keşfeder.Ayrıca düşünce,duygu ve inançların hayatını nasıl etkilediği ile ilgili büyük bir farkındalık yaşar, kendini ve hayatını nasıl iyileştireceğini, hayatının her alanında daha mutlu, huzurlu ve tatminkar deneyimlere nasıl ulaşacağını uygulamalı olarak öğrenir. ‘’Daha iyi’’ye doğru değişim süreci, workshop sırasında ilk günden itibaren başlar,kişinin tutumu ve motivasyonu ile doğru orantılı olarak workshop sonrasında da devam eder.

HealYour Life Workshop Metodoloji

Kişinin daha derin boyutlarına ulaşabilmek amacıyla belirli meditasyonlar ve müzikler, çalışma süresince araç olarak kullanılır.Genel olarak yöntem, ilgili konu başlığı ile ilgili paylaşımlar, müzik ve meditasyon, katılımcının kendi iç dünyasında fark ettiklerini kendine özel olarak yazması, ikili ve grup olarak uygulamalı atölye çalışması üzerine kuruludur. Kişiler istediklerinde yere oturabilecekleri, bazen de yatabilecekleri şekilde rahat giyinir. Eğitim klasik formalitelerden uzak bir ortamda, kişinin tamamen kendini güvende hissedebileceği şekilde verilir. Dünyada en sık uygulanan, standart HealYour Life Workshop 2 günlük bir süreyi kapsar. Çalışma 2 gün boyunca saat 10:00 – 17:00 arasındadır.