Yaşamı Aktarmak

Bu dizilim grubu, aşağıdaki konular da dahil olmak üzere doğurganlık, hamilelik ve ebeveynlik konuları ile ilgilidir:

  • Üremede kadının ve erkeğin rolü; nasıl uyumlu bir şekilde yaşanır?
  • Bir ebeveyn olmalı mı olmamalı mı: nihayetinde bu kimin kararıdır?
  • Kısırlık & hamile kalamamak, heteroseksüel ve homoseksüel çiftlerin durumu
  • İstenmeyen hamilelikler&kürtajlar
  • Hamileliğin sonlanması/bebek kaybı/kaybolan ikiz ile başa çıkmak
  • Tüp bebek, doğurganlık ve teknoloji
  • Gizli babalık, evlat edinme ve üvey ebeveynlik
  • Doğum – yaşama geçiş

Katılımcılar, bu konularla ilgili kendi konuları üzerinde çalışabilirler. Herkes, yaşam için karşılanması gereken sistemik koşullar hakkında belirli bir içgörü kazanacaktır ve kişisel soruları üzerinde çalışsın ya da çalışmasın çok şey kazanacaktır. Erkekler, kadınlar, ebeveynler ve çocuksuz kişiler – herkes davetlidir!

Kolaylaştırıcı: Alemka Dauskardt

Alemka, Avrupa ve Avustralya’dan lisans üstü derecelere sahiptir. İlişki danışmanlığı, Gestalt terapi ve Sistemik Dizilim Çalışması üzerine özel eğitim almıştır. Bireysel ve grup terapisi, travma çalışması, kültürlerarası çalışmalar ve aile ve diğer sistemlere uyarlanmış dizilim çalışmalarında deneyimlidir.

Sistemik Dizilim Çalışmalarıyla ilk defa 1995’te tanıştı, kişisel ve profesyonel hayatının bütün alanlarında bu çalışmadan ilham aldı. Alemka, Sistemik Dizilim Çalışmalarının kurucusu Bert Hellinger’den ve bu çalışmanın diğer öncü uygulayıcılarından kapsamlı düzeyde eğitim aldı. Bu yaklaşımı yıllardır figürlerle bireysel terapilerinde kullanmaktadır. Eşi Max ile birlikte danışmanlık seanslarının yanısıra atölyeler ve eğitimler de sunmaktadır.

Etkinlik RADIA tarafından organize edilmektedir.

UYARI: İşbu web sitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.