Koçlar, Kolaylaştırıcılar için İçsel Dizimler Eğitimi

"İçsel Konstelasyonlar"  Klasik Aile Dizimi yöntemi üzerine oturtulmuş çocukluk travmaları ve içimizde bizi sabote eden pek çok parçanın somatik deneyim ile entegre edilmesi ve Kadim Enegram bilgeliği ile harmanlanarak oluşturulmuş güçlü bir çalışmadır. Hayatta kalma stratejilerimizi net bir biçimde farkederek gerçek yaşama ilerlememizi sağlar. Ebeveynlerimizden ve üst nesillerden sağlıklı bir şekilde ayrışmaya aracılık eder..

Meslenin kalbine doğru yolculuk yaparak kaos dönemlerinde bile neşe ile özümüze bağlanarak yaşamımızı yaratıcı bir şekilde ifade edebiliriz. Yaşamımızda tekrar eden döngüler nesillerarası dolanıklıklardan, kollektif travmalardan, arketipsel alanlardan kaynaklanıyor olabilir. Hepimizin travma tarafından dokunulmamış bir parçamız var. Bu parça Öz'ümüz ve travmadan çıkış yolunu biliyor. Bu çalışmada güvenli bir şekilde Öz'ümüzle temas ederek travmadan özgürleşme yolculuğuna çıkıyoruz. 

Bu uygulama çalışma alanınızı zenginleştiren bir araçtır.

Katılım Şartı: Temel Aile Dizimi eğitimi almış olmak veya alanda  minimum 35-50 saatlik deneyime sahip olmak

Bu 6 haftada neler yapacağız:

 

- Ayrışmış/bölünmüş/donmuş çocuk parçalarımızı hatırlamak ve kişisel enerji alanımıza dengeyi geri getirmek,

- Travmayı bypass etmeden  nerede olduğumuzu belirlemek ve travmadan doğru zamanda üretici bir duruma geçişi önce kendimiz için desteklemek ve bu yolculuğu rehberlik ettiğimiz kişilerle de paylaşmak için gerekli donanımı sağlamak,

- Bizi güvende tutmak için olan hayatta kalma stratejilerimizi belirlemek. Hayatta kalma stratejileri bizi güvende tutar ama bir süre sonra ilerlememizi engellerler. Gerçekten yaşamı dolu dolu yaşamak istiyorsak bu stratejilerden özgürleşmeliyiz. Bu stratejileri fark ederek çekirdek dürtümüze ilerlemek,

- Somatik dinleme ve sinir sisteminizle yavaş yavaş çalışmak ve bunun neden bir öncelik olduğunu deneyimlemek.

​- Farklı roller ve temsillerde diğer katılımcıların da dizimlerine katılmak ve böylece çok daha kapsamlı bir sağaltım alanından faydalanmak. 

Eğitimi tamamlayanlar için daha sonraki tarihlerde supervizyon çalışması da açılacaktır.

Eğitimi tamamlayanlara Radia Gelişim tarafından eğitimi tamamlama belgesi sunulacaktır.

               Tarih: 17, 24 Şubat, 3, 10, 17, 24 Mart Perşembe  (6 hafta)

Saat:18.00-21.00  (Çalışma saatleri uzayabilmektedir 1 saate kadar zaman ayırmanızı tavsisye ederiz)

 Katılım Bedeli: 3800 TL + KDV ( 2 taksitte ödenebilir) 

18 Ocak' a kadar yapılan kayıtlarda 3500 TL + KDV 

(İlk taksit 18 Ocak'a kadar ve 2. taksit 16 Şubat'a kadar ödenebilir.)

Sınırlı sayıda katılımcı aldığımız için lütfen ön kayıt bilgilerinizi en kısa sürede bildirmenizi rica ederiz.

Çalışma Emily Waymire'den esinlenerek düzenlenmiştir. 

Kayıt için merhaba@radiagelisim.com'a mail atmanızı rica ederiz. Sevgiyle...

 

 

 

SEDA RODOP SORAN

 

Aile Dizimi/Regresyon Kolaylaştırıcı/Eğitmen ve Uluslararası Eğitim Organizatörü

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü' nden mezun olduktan sonra Türkiye ve Amerika olmak üzere  finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Ülkemizde tanınan bir haber kanalının belki de en genç CFO'su iken yaşadığı bazı sağlık sorunları ve  varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuğu diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda  RADIA platformunu kurmuştur.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında  pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri  araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

 

Aldığı eğtimlerden bazıları:

 

2004 yılında Art of Living Nefes Eğitimleri ile yolculuğuna başlamış ve sonra (Richard Bandler's Society of NLP) NLP Sertifikalı Uygulayıcı,  AMT Uluslararası Sertifikalı EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri,  David Cornwell ve Zeynep Aksoy ile Mindfulness Eğitimi, Thethahealing İleri Seviye, ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve çalışmalara katılmıştır. 200 Saatlik Advayta Yoga Uzmanlık Eğitimi almıştır.

 

2020- Eckhart Tolle ile 8 hafta canlı online Kriz Zamanlarında Bilinci Yükseltme Eğitimi almıştır.

 

2016 yılında Junaita Puddifoot Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1.5 yıl süren Woolger Training DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır. DMP Sertifikalı Regresyon Uygulayıcısıdır.

 

2010-2021 yılları arası arasında Aile Dizimi ile ilgili pek çok çalışmaya katılmıştır:

 

2010-2013 arası Dr. Günnur Başar ve Piyusha Elitsa Velikova ile Radia'da düzenli Aile Dizimi grup çalıştaylarına katıldı

2016-2020 Max ve Alemka Dauskardt ile 4 yıl eğitim ve grup çalışmları)tamamladı.( Radia Aile Dizimi Organizasyonu)

2020-2021  Svagito Leibermeister Temel Uzmanlık Eğitimi 

2020- 2021 Terry Dika Volchoff İçsel Dizimler  Eğitimini tamamladı.

2021-2022  Dr.Anngwyn St.Just Travma Konstelasyonları Eğitimi  (1 yıl) tamamladı

2021 Nir Esterman ile Gölge Konstelasyonları Eğitimini tamamladı

 

Anand Rumen Yankulov, Yishai Gester(ritueller), Daan Van Kampenhout (ritueller), Mark Wolynn (travma dili), Prof.Dr.Franz Ruppert, Elena Veselago, Sarah Peyton gibi farklı uygulayıcıların da çalışmalarına katılarak yaklaşımlarını gözlemledi.

 

2021- Dr. Peter Levine, Dr.Stephan Porges ile Tamamlayıcı Somatik Travma Terapisi Sertifika Programı halen devam ediyor.

 

2021 yılında Aile Dizimi Usta Eğitmenlerin katıldığı Uluslararası Avustralya Yoğun Sistemik Eğitim Konferansında yer almıştır.