Seda Bağcan ile Peru Gezimiz Mart 2015

SEDA BAĞCAN LİDERLİĞİNDE, 

SEDA RODOP VE ŞAMAN EĞİTMENİMİZ Rehberliği ile 


GÜNEY AMERİKA PERU TURU 


İnKa Uygarlığına Mistik bir Yolculuk 


Unesco Dünya Mirası Listesindeki büyülü şehirler 


Dünyanın Yedi harikasından biri olan Machu Picchu 

Ve Şaman eğitmenimizin götüreceği farklı kutsal mekanlarda özel ruhsal çalışmalar 

13 Mart Cuma 1.Gün: Başkent Lima'ya varış buradan 3 yıldızlı otele transfer, burada 1 gece konaklıyoruz.

14 Mart Cumartesi 2.Gün:Cusco'ya uçuş ve Kutsal Vadiye gidiş burada kalıyoruz.

15 Mart Pazar 3.Gün:Inkaların kutsal vadisi Ollantaytambo ve Pisak kalıntılarına gidiyoruz. Tecrübeli bir Şaman  eğitmen eşliğinde seremoni ve çalışma yapıyor ve Urubamba'da kalıyoruz.

16 Mart Pazartesi 4.Gün:Dünyanın Yedi Harikasından bir olan Machu Picchu'ya trenle gidiyoruz, kalıntıları geziyoruz ve akşamüstü seremoni yapıyoruz.  Hotel'de kalıyoruz.

17 Mart Salı 5.Gün:Trenle Ollanta'ya dönüyoruz ve Moray kalıntılarını ziyaret ediyor ve seremoni, meditasyon çalışmaları yapıyoruz. Cusco'da kalıyoruz bu akşam.
18 Mart Çarşamba 6.Gün:Sacsayhuaman kalıntılarını ziyeret ediyoruz, öğleden sonra boş zaman, Cusco'da kalıyoruz.
19 Mart Cuma 7.Gün:Boş sabah ve havalimanına gidiş, Juliaca'ya uçuyoruz ve Puno'ya geçiyoruz
20 Mart Cumartesi 8.Gün: İnka İmparatorluğu’nun bulunduğu orjinal yer olan Titikaka Gölü’nde bulunan Amantani’ye botla gitmek üzere Capachica’ya otobüsle gidiyoruz. Pacha Mama ve Pacha Tata tapınaklarını ziyaret ediyor ve burada seremoni yapıyoruz. Burada ailelerin yanında kalıyoruz.
 
21 Mart Pazar 9.Gün
:Taquile Ada’sına gidiyoruz, Uros yüzen adalarına öğlen yemeğine gidiyoruz ve sonra Puno’ya dönüyoruz.Burada 4 yıldızlı otelde kalıyoruz.

22 Mart Pazartesi 10.Gün:Juliaca havalimanına dönüş, Umayo Gölünde Sillustani tapınağını ziayeret . Lima’ya dönüş ve Türkiye’ye dönüyoruz.
 
Katılım Bedeli:2750 USD (Türkiye-Peru arası ucak hariç)  Bu fiyata otellerde kalış, kahvaltı, 3 adet Peru içi uçuş, transferler, tapınaklar ve arkeolojik yerlere giriş ve rehberlik hizmetleri dahildir.
Öğlen ve akşam yemekleri dahil olmayıp bir öğün 15 usd civarı tutmaktadır.
Peru’ya Uçuş: 1500 USD (KLM Amsterdam aktarmalı) Fiyatlar şu anda bu durumda gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple 1 ay içinde rezervasyon yapanların toplu halde bileti alınacaktır, 15 Şubat’tan sonra kayıt yapanların ise biletlerini kendi imkanları ile almaları gerekmektedir.
 
Önemli Not:

-Peru’ya vize ve transit geçiş için vize gerekmemektedir. Seyahat süresi Amsterdam aktarmalı olarak 20 saattir. Saat farkı 7 saat olup Türkiye saati ileridir.
-Lima’dan sonra Cusco’ya gidilmektedir. Burada rakım yüksektir ve  bazı insanlar burada yükseklik hastalığı denilen bir hastalığa yakalanmaktadır. Ayrıca dağlarda yürüyüş yapılacağı için tansiyon ve kalp hastalığı olanların tüm bunları önemle dikkate almaları gerekmektedir.Isı dağlarda düşmektedir. Buralar için yanınızda yürüyüş botu ve bir mont getirmeniz tavsiye edilir.
-Mart ayında hava sıcaklığı gideceğimiz yerlerde 20 derece civarında olacaktır. Başkent Lima daha sıcaktır 25-30 derece arası.
Soğan gibi giyinmemimiz gerekiyor çünkü birden sıcak, birden yağmurlu olacak. Yağmura hazırlıklı olunması gerekiyor! Pamuklu bir tişört, üstüne kapişonlu bir mont ve ince bir kazak alınması tavsiye edilir.

Day 1:  Flight ………arrive to Lima transfer to the hotel 3  *** star

Day 2 Flight to Cusco and going to the Sacred Valley spend the night  Hotel…………..
Day 3 Visit the ruins of Pisac and Ollantaytambo in the Sacred Valley of the Incas. Overnight in Urubamba . Hotel……………………
Day 4: Train to Machu Picchu, tour to the ruins and ceremony in evening.  Overnight in  Hotel (Aguas Calientes).
Day 5: Train back to Ollanta and visit the ruins of Moray doing ceremony overnight hostal 3 *** in Cusco
Day 6 Visit the ruins of  Sacsayhuaman, free afternoon, Cusco overnight hotel…..
 
Day 7: Free morning and transfer to the airport, flight to Juliaca and then transfer to Puno overnight hotel 4 ***
Day 8 bus to Capachica to take the boat to Amantani located in the  Lake Titicaca origin of the Incas empire, Visit and ceremony in the temple of Pacha Mama and Pacha Tata, overnight host familys with
Day 9: Visit Taquile island, lunch visit the Uros floating islands, and back to Puno, overnight hotel 4 ***
Day 10: Transfer to the airport of Juliaca, visiting in the way Sillustani ruins in the shores of Umayo Lake. We take the flight to Lima and then back  to Turkey