“CENNETTEN GELEN MANTRA MÜZİĞİNİN PARLAYAN GÜNEŞİ”

 

Müzik yaşamına çok küçük yaşlarda; henüz 6 yaşında, Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile ilk konserini vererek başlayan Seda Bağcan, 7 yaşında piano ve armoni dersleri aldı. Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’ nda uzun seneler şarkı söyledi.  

Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu çeşitli operetlerde ve operalarda rol alan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi, Türkiye’de Eurovision Şarkı yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı.

 

Seda Bağcan, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi ve Biomedikal (Tıbbi elektronik) Mühendisliği dalında uzmanlaşarak, Türkiye’de ve Almanya’da Tıbbi Diagnostik alanının önde gelen şirketlerini kurdu ve yönetti. 

 

Bu arada;  ailede ciddi bir rahatsızlığa çare bulma araştırmaları sırasında yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp bu alanda çalışmalar yürüten Seda Bağcan, Reiki masterı, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) ve  Deeksha uygulayıcısı, Signature Cell Healing(İmza Hücresi Şifası) öğretmeni, Acutonics Sound Healing (Sesle şifa) uygulayıcısı. 

 

Yurtiçi’nde ve Yurtdışı’nda, pekçok ülkede -halen sürdürdüğü- evrensel kadim bilgilerin de paylaşıldığı “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshoplar ve seminerler veriyor.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.

1990’lardan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve  Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan  sanatçı  yoga dersleri de veriyor. Yoga etüd ve etkinlikleri süresinde mantraları tanıyan, mantra müziğiyle Türk ezgilerini buluşturma fikriyle yola çıkarak, son derece titiz bir çalışma sonucu oluşturduğu bestelerini, önce ilk albümü “Sunrise” ve ardından ikinci albümü “Remember”la dinleyicilerine sunan Seda Bağcan, yayınlandığı ülkelerde büyük beğeni kazanan albümleriyle, müzik dünyasında “Cennetten gelen mantra müziğinin parlayan güneşi” olarak anılıyor. 

2012 yılında sözleri  Emrehan Halıcı’ya ait olan “Sufi Soul” CD serisinin ilk çalışması olan “Neyim” adlı albümünde de sufizm felsefesi yalın, saf ve derin bir üslupla anlatılıyor.

11 yıldır yaşadığı Almanya’dan sonra çalışmalarını Türkiye’de sürdürmekte olan sanatçı, 2013’de dinleyicilerine dördüncü albümünü sunuyor: I am That I am . 

 Bu albümdeki tüm besteler ve düzenlemeler yine Seda Bağcan’a ait. 

 


VERİLEN EĞİTİMLER
Evrensel Kadim Bilgelik Seminerleri

UYARI: İşbu websitesi içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamakta olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türl&u...