Hale, sanat eğitimini çocuk yaşta almaya başlayıp önce resim, sonra heykel yapmayı öğrenmiş, bu arada özel tiyatrolarda mekanlar, karakter tasarımları yaparak kendini başka bir alanda da geliştirmiştir. Bu gelişim ona yeni bir meslek sinemada Sanat Yönetmenliği’nin kapılarını açmış 15 yıl bu alanda çalışmıştır.

Kendi kısa filmine aksesuar diye yaptığı üzeri kuş desenli def, bugün onun kişiye özel olarak ürettiği meditasyon ve ritüel davulları Defkuşlar’a dönüşmüş yeni uğraşı olmuştur.

Bu sırada DIP (Dervish in Progress) ile tanışıp dönmeye, üçüncü yılın sonunda DIP-TEP- Core Data’yı (Teacher Education Program) tamamlayıp, eş zamanlı olarak  sürdürdüğü hermetik prensipler, ezoterik öğretiler ve Kabalistik ritüeller ile ilgili çalışmalarıyla birleştirdiği "Dönüş Yolculuğu" atölyelerini yapmaya başlamıştır. DIP-TEP Formation ile devam ettiği dönüş eğitmenliği yolcuğu sırasında beden farkındalığını artırmak için çeşitli yoga ve dans programlarına katılmış ve temel bedensel yoga eğitmenlik eğitimi programını tamamlamıştır. Sertifikalı bir Dervish in Progress Eğitmeni olan Hale, ayrıca, şamanik öğretiler ve rüyalar üzerine çeşitli eğitimler almış, Hipnoterapi, Farkındalık (mindfulness), Sanat Terapi, Temel Koçluk ve Yaşam Koçluğu sertifikalı eğitimlerini de tamamlamıştır. 

 


VERİLEN EĞİTİMLER
Dönüş Yolculuğu

Hale İşsever’le Dönüş Yolculuğu Atölyesi  “ “Sen potansiyelle doğdun. İyilik ve güvenle doğdun. İdealler ve hayallerle doğdun. Azametle doğdun. Kanatlarla doğdun. Sen sürünmek için yaratılmadın öyleyse yapma. Kanat...