Müzik Öğretmeni Pınar Akça

1980 yılında Bolu’da dünyaya geldi. Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.

2002 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra Müzik öğretmenliğine başladı. Devlet okulları ve özel okullarda her yaş grubundan çocuklar ve gençlerle çalıştı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Müzik Tarihi dersleri verdi. Meslekte ikinci on yılını doldurmakta olup, her yaştan çocuk ve yetişkinle Piyano eğitimi üzerine çalışmaktadır.

Mevcut eğitim sistemi içinde müzik eğitimine açılım getirme ihtiyacıyla; 2006-2013 yılları arasında Orff Shulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin eğitimlerine katıldı.

Kişisel yolculuğunda ilgi alanları zenginleşti. Ezoterik öğretiler, Şamanik Şifa Uygulamaları ve Uzakdoğu Öğretilerini içselleştirmeye ve pratik etmeye devam etmektedir. Reiki ve Kozmik enerji eğitimleri almıştır. 2008-2016 yılları arasında Hatha yoga ve Hamile yogası Eğitmenlik eğitimi ile Nefes ve Meditasyon teknikleri eğitimleri aldı. Çeşitli Mindfulness Programlarını tamamladı.  2016 yılında Kadın Çemberi Uygulamalı Eğitimi ve İnzivasına katıldı.

2016- 2018 yılları arasında Analı Kuzulu Oyun Kampları’nda hem çocuklar hem annelerle Orff, yoga ve kadın çemberi çalışmaları yaptı.

Müziğin iyileştirici gücünü deneyimlemek amacıyla; 2015-2018 yılları arasında İngiliz müzisyen ve müzik terapisti Ashera Hart ile Solfeggio Frekansları ile Hücresel İyileşme, Koro şefi Joseph Moras ve Dr.Evelet Sequeira ile İnsan Sesinin İyileştirici Gücü, Matthias Wieck ve Tor Arne Have&Hale Taşlı ile Gong Çalma Sanatı, Nestor Kornblum ve Michele Averard ile Overtone Şarkı Söyleme eğitimleri ile Paul Hubert ile Kristal Çanaklarla Holografik Ses Şifası uygulayıcılığı eğitimini tamamladı. Hindistan Auroville’de ses banyosu çalışmalarına katıldı.16-17 Eylül İzmir ve 21-22 Aralık İstanbul 2019 tarihlerinde eğitmen Tatiana Chernous ile  “Orff Müzik Terapi” Çalıştaylarına katıldı.

2019 yılında Medipol Üniversitesi’nin Sağlık Bakanlığı onaylı Müzik Terapi Sertifika Programını tamamladı. Halen müziğin iyileştirici gücü üzerine de çeşitli bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır.

 

 

 

 

 


VERİLEN EĞİTİMLER