Bilkent Üniversitesi-Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri (CTIS) mezun oldum ve üzerine Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisansını tamamladım. Çeşitli özel kurumlarda yazılım ve bilişim teknolojileri üzerine çalıştıktan sonra birşeylerin acil olarak değişmesi gerektiğini farkettim.

Hayatı anlamak, kabul etmek ve  “ne olduğunu bilmediğim o bir şeyleri değiştirmek” için çıktığım yolculukta “Nefes Terapisi”nin mucizeleri ile karşılaştım ve o zaman bol bol nefes aldım… Nefes terapilerinde yaşadığım deneyimi herkesin yaşamasını ve bilmesini istedim. Ne kadar iyi hissettirdiğini, gerginliği ve stresi azalttığını, bedeni ve zihni rahatlattığını ve bolca neşe verdiğini. Bunun ancak eğitimlerle mümkün olduğunu bildiğimden koçluğunu ve eğitimlerini tamamladım. Daha sonra hayatımızı yöneten ‘Bilinçaltı’ üzerinde çalışarak inançlarımla yani kendimle yüzleştim ve hayatımı değiştirecek kararlar verdim. “Yaşam Koçluğu” ile aldığım desteğin hayatı ve hedefleri netleştirmesine katsını gördüm. Bütün bu alanlarda eğitimlerimi tamamlayarak bütünleştirmek için uzun bir süre çalıştım.

Ankara’da başlayan çalışmalarıma 2014’den itibaren yerleştiğim İstanbul’da devam ediyorum.

Öğrendiklerimi sizlere sunmak için öncelikli olarak İstanbul ve Ankara’da bireysel ve kurumsal olmak üzere farklı çalışmalar düzenliyorum.

Kişiye özel olarak hazırladığım bilinçaltı ile ilgili tüm inançları ve kalıpları dönüştürmek, duygusal olarak hafiflemek ve yenilenen hayatınızın temellerini oluşturmak için “Kuantum ve Bilinçaltı Dönüşüm” Programını uyguluyorum.


Benim için hayatıma ışığı katan ve yeni bir pencere açan; Hindistan’dan dişi enerji üzerine derin bilgiler getiren ve bu konuda her anlamda dişi enerjim ile bağ kurmamı sağlayan Joyous Woman çalışmalarına Türkiye’de katıldım. Kadının doğası olan dişi özüne yolculuğun önemini kendi içimde keşfettim. Kadınlara özel oluşturduğum “Dişilik Sanatı” Seminerleri bünyesinde I.Seviye “Kuantum ve Dişilik Sanatı” ve devamı olan II. Seviye “Kutsal Dişilik ve İçimizdeki TANRIÇA” Seminerleri ile bir çok kadının dişi özlerine dönerek kendilerini duygularını ve yaşamlarını dönüştürmelerine, hafiflemelerine ve duygusal olarak özgürleşmelerine destek oluyorum.


Bireysel Nefes Terapisi’nin yanında içlerinde Turkcell, IBM, Kariyer.Net, Zorlu Holding ve H&M gibi kurumların bulunduğu kurumsal hayatta çalışanların iş streslerini azaltmaya yönelik çalışmalarım ile ‘Nefes Atölyeleri’  eğitimleri sunmaya devam ediyorum.

Blog yazılarının dışında Diplomatik Gözlem Dergisi’nin Enerji ve Bilim kategorisinde yazı yazıyorum.

Aslında hayatı güzel ve keyifli yaşamak ve birlikte yürümek adına kendi yolculuğumda devam ederken bir yandan da bunu paylaşmanın keyfini çıkartıyorum.

Pilates ve yogayı çok seviyorum… Hiç olmadı yürüyorum…  Bol bol okuyorum ve araştırma yapıyorum… Yine paylaşmak adına yazılar yazıyorum… Beğendiğim ve yararını görüp paylaşabileceğim eğitimlere ve workshoplara katılıyorum. Harika şeyler öğrenip harika insanları tanıma fırsatı buluyorum. Mevsimleri çok ayırmasamda deniz ve güneşin parıl parıl parladığı zaman yani yaz benim mevsimim… Yüzmeyi, denizi ve doğayı çok seviyorum…

Aslında yeni bir hayat yaratmak için kendimiz ile yüzleşmeye başladığımızda dönüşüm sancıları çekeriz…

Ben bu dönüşüm sancılarını bir yandan kolaylaştırmak için elimden geleni yapıyorum.

Sizlerin Hikayeleri” kısmında danışanlarımın paylaştıkları dönüşüm hikayelerini okuyabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız Videolara burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aldığım Eğitimlerden Bazıları:

  • Nefes Eğitmenliği (TBF-Judith Kravitz),
  • Uluslararası Kuantum Koçuluğu (IQC),
  • Dönüşümsel Psikoloji Uygulayıcılığı (VDI),
  • Yaşam ve İlişkiler Koçluğu (Yay Eğitim),
  • Gestalt Koçluğu (Gestalt Center-ICF Akredite)

Tüm Kalbimle,

Işıl Gence


VERİLEN EĞİTİMLER