ALEMKA DAUSKARDT

Psikolog, MA Rehberlik ve Psikoloji 

Psikoterapist & Konstelasyon Uygulayıcısı

Alemka, Avrupa ve Avustralya'da Psikoloji dalında yüksek lisans dereceleri olan bir psikologdur. Örgüt psikolojisi, ilişki danışmanlığı, Gestalt terapi ve Sistemik Konstelasyon Çalışmalarında uzmanlık eğitimleri bulunmaktadır. Çalışmalarında, danışanın spesifik ihtiyacına göre birçok farklı teorik çerçeveden faydalanmaktadır. Aile ve organizsyonel sistemlere uygulanan bireysel ve grup terapilerinde, kültürler arası çalışmalarda deneyimlidir.

Sistemik Konstelasyon Çalışmasıyla ilk kez 1995’te tanıştı ve özel ve profesyonel hayatının tüm alanlarında ondan ilham aldı. Alemka, Sistemik Konstelasyon Çalışması’nın kurucusu Bert Hellinger’den ve bu çalışmanın diğer önde gelen uygulayıcıları olan J. Hemming, J. Schneider, G. Weber, A. mahr G. Baxa, H. ve I. Kutschera Beaumont’tan kapsamlı eğitimler aldı. Yıllardır, bu çalışmayı figürler ile bireyse terapilerde de kullanmaktadır. Eşi Max ile birlikte, bireysel seansların yanında grup çalışmaları kolaylaştırmakta ve eğitimler sunmaktadır.

Alemka’nın Konstelasyon Çalışması için tutkusu, onun kolaylaştırıcılığında, Hellinger’in çalışmalarını Hırvatça’ya çevirmesinde yansıdığı gibi, “The Knowing Field” (Bilen Alan) adlı Uluslararası Konstelasyonlar Dergisine katkılarında da görülmektedir.

Alemka, Uluslararası Sistemik Konstelasyonlar Birliği olan ISCA üyesidir.

 

 


VERİLEN EĞİTİMLER
Aile Sergisi Eğitim Programı

Sistemik Bağlantılar ile Sistemik Sergileme Çalışması Eğitim Programı (Sertifkalı Eğitim Programı) 2 senelik toplam 8 modülden oluşmaktadır. Her bir modül arası 3 aydır. Her bir modül Cuma-Cumartesi ve Pazar olmak üzere 3 gündür. Toplam 24 günden oluşm...