SIRMA BELİN

Peter Hess Institut Türkiye temsilcisi, ses masajı uygulayıcısı, ses masajı eğitmeni, kişisel dönüşüm danışmanı, Yaşam Atölyesinde eğitmen ,Avrupa ses masajı-terapıleri Birliği üyesi

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden  mezun  oldu; aynı bölümde yüksek lisansını tamamladıktan  sonra, doktora sürecinde Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalıştı. 1994 yılında  bu görevinden istifa edip profesyonel  turist rehberliğine başladı ve birçok kültür turunda yabancı konuklar için  Türkiye’nin sadece döner ve lahmacun imgesiyle kodlamalarını engelleyen rehberlerden oldu.

Belin, birçok tamamlayıcı şifa yöntemine, enerji çalışmasına ilgi duymuş, farklı seminerlere  katılarak bu konuda ufkunu geliştirmiştir. Aldığı eğitimler şunlardır: Reiki 1,Reiki 2 Merkez Bilgi Alanı Vakfı/Sevgi Ersoy

Acutonics Sound Gates to Meridian Harmonics (Diyapazon, ses çatallarının kullanımı)

The Fibonacci Process eğitimi, Acutonics Harmonic ,Ron LaPlace

Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitim Programı, Kadir Has Üniversitesi&Yaşam  Akademisi ortak programı

Peter Hess Institut Klangmassagepraktikerin (Peter Hess ses masajı uygulayıcısı , Almanya )

Ses masajının nörolojide ve psikosomatik rahatsızlıklarda kullanımı.

Sırma Belin, eğitim almış olduğu , merkezi Almanya’da bulunan ve ses masajı- ses terapileri konusunda çalışan Peter Hess Institut’un  Türkiye temsilcisi olup,ses masajı eğitimlerinin Türkiyedeki öncüsüdür.

 Aynı zamanda Istanbul-Beşiktaş’taki kendi ofisinde  bireysel ses masajı seanslarına, gruplara yönelik çalışmalara ve ses masajı eğitimleri vermeye devam ediyor.

Ayrıca Avrupa ses masajı-ses terapileri birliği üyesidir.


VERİLEN EĞİTİMLER