Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Seda Rodop ile Baba ve Baba Atalar ile online 1.Hafta

8 Mayıs 06:30 21:30

Yaşamımızın yarısını anne ve anne atalarımız aracılığı ile, diğer yarısını da baba ve baba atalarımız aracılığı ile alıyoruz. 

Babalarımız, yani yaşamdaki eril gücümüz arkamızda olduğu zaman sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz, bize uygun bir kariyer hayatı seçebiliyoruz, hayat yönümüzü belirleyip ileriye doğru adım atabiliyoruz.

Yaşamda eril gücü hissedebilmek için erkekler babalarına yaklaşmaları gerekirken çoğunlukla annelerinin yörüngelerinde kalırlar ve onların yaşamlarıyla dolanıklık yaşarlar.  Erkekler için bu dolanıklıklar yaşamda pek çok alanda tıkanıklıklar getirir.

Kadınlar da baba ve baba atalarının yaşamlarındaki acılarını üstlenmeye doğru meyil edebilirler ve  bu yüzden annelerinin yörüngelerine girmekte zorlanırlar. Arkalarında eril gücü hissedebilmeleri için eril taraflarıyla barışmaları gerekir. Böylelikle kendi dişil güçleriyle daha fazla bağ kurabilirler.

İşte bu 4 hafta  boyunca bizi kısıtlayan dinamikleri derinden araştıracağız. 

Çalışmada Aile Dizimi, IOPT Kimlik TemelliTravma Yaklaşımı,Tamamlayacı Somatik Travma Terapisi entegrasyonu ile çalışılır.

Bu çalışma  Aile Dizimi ve kimlik temelli travma yöntemi aracılığı ile çocuk parçalar ve içimizde bizi engelleyen pek çok parçanın somatik deneyim ile entegre edilmesi ile oluşur. Hayatta kalma stratejilerimizi net bir biçimde farkederek gerçek yaşama ilerlememizi sağlar. Ebeveynlerimizden sağlıklı bir şekilde ayrışmaya aracılık eder. 

Çalışmada babamızla olan ilişkimizde tıkanıklık yaşadığınız alanlara ışık tutup, iyileştirme sağlıyoruz ve inatçı kalıplardan dahi özgürleşerek kendi yaşam fırsatlarımıza doğru ilerliyoruz… 

Tarih: 08-15-22-29 Mayıs Çarşmaba  akşamları zoom platformu üzerinden lets constellate aile dizimi programı ile birlikte sunulur.

            Saat:18.30-21.30

            Katılım Bedeli: 3300 TL + KDV  

            Temsilci bedeli: 1000 TL + KDV