SEDA RODOP SORAN

Merhaba ben Seda,

Aile Dizimi  Kolaylaştırıcı ve Eğitmeniyim... 2009 yılında Radia platformunu kurarak farklı disiplinlerden kolaylaştırıcı arkadaşlarımızla birlikte insanların zihin, beden ve ruh bütünlüğüne katkıda bulunmak üzere hizmetler sunduk. 1000’lerce insanla çalıştık. Şu anda bu platformda Aile Dizimi üzerine yoğunlaşmaktayız.

Yaşamım her zaman böyle değildi..Depresyon ve anksiyete ile mücadele ederdim. Kendimi sertçe kritik ederek, değersizlik hissi ile drama hikayelerinin baş yazarı olurdum..

Ama sonradan hikayenin benden çok önce başladığını farkederek yolculuğuma başladım.. Evet ben bozuk değildim. Hatalı veya defolu da değildim..Sizler de değilsiniz..Kendi sorumluluğumu alarak biyolojik travmalarımın etkilerinden özgürleştikçe, gerçeğimin ve özümün parlaklığını da hissetmeye başladım..

Devamı..

Aile Dizimi Kolaylaştırıcı/Eğitmen ve Uluslararası Eğitim Organizatörü

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü' nden mezun olduktan sonra Türkiye ve Amerika olmak üzere  finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Ülkemizde tanınan bir haber kanalının belki de en genç CFO'su iken yaşadığı bazı sağlık sorunları ve  varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuğu diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda  “Işığın yayılması” anlamına gelen RADIA platformunu, bu yolun açığa çıkmasına aracılık eden annesinin de büyük desteği ile kurarak gerçekleştirmeye başlamıştır.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında  pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri  araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

Aldığı eğtimlerden bazıları:

2004 yılında Art of Living Nefes Eğitimleri ile yolculuğuna başlamış ve sonra (Richard Bandler's Society of NLP) NLP Sertifikalı Uygulayıcı,  AMT Uluslararası Sertifikalı EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri, Thetha Healing İleri Seviye,  David Cornwell ile Mindfulness uygulamaları (8 hafta),  ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve çalışmalara katılmıştır. Zeynep Aksoy'dan 200 Saatlik Advayta Yoga Uzmanlık Eğitimi almıştır. Eckhart Tolle ile Canlı 8 Haftalık Kriz Zamanlarında Bilinci Yükseltme eğitimini almıştır. (2020)

2016 yılında Junaita Puddifoot Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1.5 yıl süren Woolger Training DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır. DMP Sertifikalı Regresyon Uygulayıcısıdır.

2021 The Embody Lab - Dr.Peter Levine, Dr.Stephan Porges (Somatik Alanında diğer kıdemli eğitmenler) ile Tamamlayıcı Somatik Travma Terapisi Sertifika Programı devam ediyor.

2010-2022 yılları arası arasında Aile Dizimi ile kapsamlı eğitimler almıştır:

2010-2013 arası Dr. Günnur Başar ve Piyusha Elitsa Velikova ile Radia'da Aile Dizimi workshopları

2016-2020 Max ve Alemka Dauskardt (2 kere 2 yıl eğitim ve grup çalışmaları) Radia Aile Dizimi Organizasyonu

2020-2021  Svagito Leibermeister Uzmanlık Eğitimi,

2020- 2021 Terry Dika Volchoff  İçsel Dizimler uygulayıcı Eğitimini tamamladı.

2021-2022  Dr.Anngwyn St.Just Travma Konstelasyonları Eğitimi  (1 yıl) tamamladı

2021 Nir Esterman Gölge Konstelasyonları Eğitimi tamamladı

2022 Yishai Gaster ile Uzmanlık Eğitimi (1 yıl) devam ediyor

Anand Rumen Yankulov, Yishai Gester(ritueller), Daan Van Kampenhout (ritueller), Mark Wolynn (Travma Dili), Prof. Dr. Franz Ruppert (ıopt) , Judith Hemming, Elena Veselago, Sarah Peyton gibi farklı uygulayıcıların da çalışmalarına katılarak yaklaşımlarını gözlemledi.

2021 yılında Aile Diziminde usta eğitmenlerin katıldığı Uluslarası Australiasian Yoğun Eğitim Konferansında yer almıştır.

 Aile Dizimi eğitim ve workshopları sunmaktadır. Programlar yüz yüze ve online olarak sunulmaktadır.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. 

Family Constellations Facilitator & Trainer/ International Organizer

After graduating from Economics, she worked in the finance sector in senior managerial positions. She was maybe the youngest CFO of a well-known media company in Turkey, and having serious health problems 16 years ago, lead her way to search of love.

The search brought her to Mevlana Celaleddin Rumi who says that the path is finding and removing barriers that we have built not about searching. This understanding has led her way to Bert Hellinger's Orders of Love..

Her passion for exploring existence and learning love eventually lead her to find the gift of her life, which was contributing to the wellbeing of other people with compassion; later establishing an international platform – RADIA - in 2009 with the mission of creating awareness for body, mind and spirit and global well-being. RADIA has been organizing international and domestic trainings mostly focused on Family Constellations; in person for more than 10 years and now also online.

She has explored many traditions throughout her journey such as Sufism, Shamanism, Buddhism and Hinduism. She has also enriched her experience through Richard Bandler’s NLP Practitioner Certification Program, AMT's International EFT Master Practitioner and Trainer, Program, Chopra Center Meditation and Breathwork Techniques, Mindfulness Practices from Oxford University staff, Acutonics Sound Healing Cairos Institute U.S.A, Advaita Yoga Practitioner (200 hours). She was trained in Shamanism and Dr. Richard Woolger PhD’s International Woolger Training Deep Memory Process Regression. She is certified for DMP Regression Therapy.

She has received extensive training of Family Constellation for several years. (2010-2021) Her main teachers were Svagito Leibermeister, Piyusha Elitsa Velikova , Max and Alemka Dauskardt, Terry Dika Volchoff (Inner Constellations), Dr.Anngwyn Just.

She has been conducting family constellation workshops and trainings in person and online. She is deeply committed to ancestral trauma work and integrating parts of ourselves that are in conflict/fragmented. (both as a facilitator and organizer of international events).

Seda is married and has been living in Istanbul for more than 20 years.

 

UYARI: İşbu web sitesinde içerisinde yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.