Aile Dizimi Kolaylaştırıcı/Eğitmen ve Uluslararası Eğitim Organizatörü

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü' nden mezun olduktan sonra Türkiye ve Amerika olmak üzere  finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Ülkemizde tanınan bir haber kanalının belki de en genç CFO'su iken yaşadığı bazı sağlık sorunları ve  varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuğu diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda  “Işığın yayılması” anlamına gelen RADIA platformunu, bu yolun açığa çıkmasına aracılık eden annesinin de büyük desteği ile kurarak gerçekleştirmeye başlamıştır.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında  pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri  araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

Aldığı eğtimlerden bazıları:

(Richard Bandler's Society of NLP) NLP Sertifikalı Uygulayıcı,  AMT Uluslararası Sertifikalı EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri,  David Cornwell ve Zeynep Aksoy ile Mindfulness uygulamaları,  ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve çalışmalara katılmıştır. 200 Saatlik Advayta Yoga Uzmanlık Eğitimi almıştır.

2016 yılında Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1.5 yıl süren Woolger Training DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır. DMP Sertifikalı Regresyon Uygulayıcısıdır.

2010-2021 yılları arası arasında Aile Dizimi ile ilgili pek çok çalışmaya katılmıştır:

2010-2013 arası Dr. Günnur Başar ve Piyusha Elitsa Velikova ile Radia'da Aile Dizimi workshopları

2016-2020 Max ve Alemka Dauskardt (2 kere 2 yıl eğitim ve grup çalışmaları) Radia Aile Dizimi Organizsayonu

2020-2021  Svagito Leibermeister Uzmanlık Eğitimi 1.Bölüm 

2020- 2021 Terry Dika Volchoff (Inner Constellations) İçsel Dizimler uygulayıcı Eğitim ve süpervizyonlarını tamamladı.

2021-2022  Dr. Anngwyn St.Just Travma Konstelasyonları Eğitimi devam ediyor

Anand Rumen Yankulov, Yishai Gester gibi farklı uygulayıcıların da çalışmalarına katılarak yaklaşımlarını gözlemledi.

Soran özellikle kalıtsal aile travmaları ve çocukluk travmaları entegrasyonu üzerinde çalışmaya adanmıştır . Aile Dizimi eğitim ve workshopları sunmaktadır. Programlar yüz yüze ve online olarak sunulmaktadır.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. 

Soran özellikle kalıtsal aile travmaları ve çocukluk travmaları entegrasyonu üzerinde çalışmaya adanmıştır . Aile Dizimi eğitim ve workshopları sunmaktadır. Programlar yüz yüze ve online olarak sunulmaktadır.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. 

Family Constellations Facilitator & Trainer/ International Organizer

After graduating from Economics, she worked in the finance sector in senior managerial positions. She was maybe the youngest CFO of a well-known media company in Turkey, and having serious health problems during that time, lead her way to the search for love…

Her passion for exploring existence and learning love eventually lead her to find the gift of her life, which was contributing to the wellbeing of other people with compassion; establishing an international platform – RADIA - in 2009 with the mission of creating awareness for body, mind and spirit and global well-being. RADIA has been organizing international and domestic trainings mostly focused on Family Constellations; in person for more than 10 years and now also online.

She has explored many traditions throughout her journey such as Sufism, Shamanism, Buddhism and Hinduism.

Some of the trainings she has taken: Richard Bandler’s NLP Practitioner, AMT International EFT Master Practitioner and Trainer, Chopra Center Meditation and Breathwork Techniques, Mindfulness Practices from Oxford University staff, Acutonics Sound Healing Cairos Institute U.S.A, Advaita Yoga Practitioner (200 hours).  She was trained in Shamanism and Dr. Richard Woolger PhD’s International Woolger Training Deep Memory Process Regression. She is certified for DMP Regression Therapy. During 2010-2021 she has received many long trainings of Family Constellation from many reputable teachers.

She has been conducting family constellation workshops and trainings in person and online. She is deeply committed to ancestral trauma work and integrating parts of ourselves that are in conflict and hurt (both as a facilitator and organizer of international events).

Seda is married and has been living in Istanbul for more than 20 years.


VERİLEN EĞİTİMLER
İç Çocuk Konstelasyon Online

Anne rahmine düşmeden önce başlayan geçmişimiz nesiller arası aktarımla şekillenir. Aile Dizimin kurucusu Bert hellinger bizden önceki aile üyelerimizle ortak bir bilinci paylaştığımızı da söyler. Anne rahmindeyken annemizin bizimle olan bağı da nöral yolla...

Seda Rodop Soran ile Aile Dizimi

Aile Diziminde birey daha büyük olan bir topluluğun yani aile sisteminin bir parçasıdır. Birey sistemde diğer aile fertlerinin yaşadıkları ile kilitlenmiş olabilir ve bu da kişinin yaşamında sevginin akışına engel olup sağlık, kariyer, yaratıcılık, i...

Köklerim ve Ben

Eğer avcunuzun içine derinlemesine bakarsanız, orada ebeveynlerinizi ve atalarınızın tüm nesillerini göreceksiniz. Onların hepsi şu an yaşıyor. Her biri bedeninizde mevcuttur. Siz bu insanların her birinin devamısınız. Thich Nhat Hanh, A Lifetime of Peace İçimizdeki eri...

İçsel Konstelasyonlar Inner Constellations

KORKULARDAN ARINMA Özellikle Covid zamanlarında korkular yüzeye çıktı ve elbette bunun bir sebebi var. Artık özgürleşmek istiyoruz. Büyük bir büyüteç ile sorunlarımız sanki yüzeye geldi.. Artık iyileşmek için yıllarca beklemenize g...