Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü' nden mezun olmuştur. Türkiye ve Amerika olmak üzere 9 yıl finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Hayatında geçirdiği bazı deneyimleri ve her zaman varoluşu keşfetmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık kapılarının açılmasına aracı olmuştur. Bu yolculuğu diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda  “Işığın yayılması” anlamına gelen RADIA platformunu, bu yolun açığa çıkmasına aracılık eden annesinin de büyük desteği ile kurarak gerçekleştirmeye başlamıştır.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında  pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm, Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri  araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.

Aldığı eğtimlerden bazıları:

Ufuk Önen ile (Richard Bandler's Society of NLP) NLP Uygulayıcı, Sandra Hillawi ile AMT Uluslararası EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri,  David Cornwell ve Zeynep Aksoy ile Mindfulness uygulamaları, Ron LaPlace ile ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve çalışmalara katılmıştır. Zeynep Aksoy'dan 200 Saatlik Advayta Yoga Uzmanlık eğitimi almıştır.

2016-2017 yılları arasında Juanita Puddifoot'tan Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1.5 yıl süren Woolger Training DMP Beden Regresyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır.

2010-2020 yılları arası arasında Günnur Başar, Svagito Leibermeister, Piyusha Elitsa Velikova,  Max ve Alemka Dauskardt 3,5 yıl eğitim), Anand Rumen Yankulov ve farklı terapistlerin Aile Dizimi çalışmalarına katıldı ve farklı yaklaşımları gözlemleme fırsatı buldu.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. Uluslarası değerli  pek çok eğitmeni Türkiye'ye davet ederek organizasyonlarını yapmaktadır.

 

 


VERİLEN EĞİTİMLER
İç Çocuk Konstelasyon Online

Anne rahmine düşmeden önce başlayan geçmişimiz nesiller arası aktarımla şekillenir. Aile Dizimin kurucusu Bert hellinger bizden önceki aile üyelerimizle ortak bir bilinci paylaştığımızı da söyler. Anne rahmindeyken annemizin bizimle olan bağı da nöral yolla...

Seda Rodop Soran ile Aile Dizimi

Aile Diziminde birey daha büyük olan bir topluluğun yani aile sisteminin bir parçasıdır. Birey sistemde diğer aile fertlerinin yaşadıkları ile kilitlenmiş olabilir ve bu da kişinin yaşamında sevginin akışına engel olup sağlık, kariyer, yaratıcılık, i...

Köklerim ve Ben

Eğer avcunuzun içine derinlemesine bakarsanız, orada ebeveynlerinizi ve atalarınızın tüm nesillerini göreceksiniz. Onların hepsi şu an yaşıyor. Her biri bedeninizde mevcuttur. Siz bu insanların her birinin devamısınız. Thich Nhat Hanh, A Lifetime of Peace İçimizdeki eri...