Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Türkiye ve Amerika olmak üzere 9 yıl finans sektöründe uluslararası kurumlarda üst düzey yöneticilik pozisyonunu da tecrübe edinerek çalışmıştır. Hayatında geçiridiği bazı  deneyimleri ve her zaman  varoluşu keşeftmeye yönelik güçlü tutkusu farkındalık keşifleriyle dolu kapılar açılmasına vesile olmuştur. Bu yolculuk esnasında yaşadığı dönüşümü diğer insanlarla da paylaşmak üzere, 2009 yılının sonunda yaşam amaçlarından biri olan farkındalık rehberliğini  “Işığın yayılması” anlamına gelen RADIA platformunu kurarak gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu yolun açığa çıkmasında sevgili annesinin büyük desteği olmuştur.

Seda Rodop Soran yurtiçi ve yurtdışında  pek çok uygulamaya katılmış ve halen katılmakta olup Tasavvuf, Şamanizm,Budizm, Hinduism gibi farklı disiplinleri, ekolleri  araştırma ve pratik yapma fırsatını bulmuştur.

Bu yolda yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehberlerle tanışmıştır kendilerine sonsuz teşekkür borçludur.(Richard Bandler's Society of NLP) NLP Uygulayıcı, AMT Uluslararası EFT Master ve Eğitici Eğitimi (Haziran 2012) , Chopra Center Meditasyon ve Kadim Nefes Teknikleri, Vipassana, Mindfulness uygulamaları, ABD Kairos Enstitüsü Acutonics Sesle Şifa Seviye1 ve 2 ,  Theta Healing İleri Seviye Uygulayıcı eğitimlerininin yanısıra pek çok farklı uygulama ve eğitimlere katılmıştır..   

2016-2017 yılları arasında Şamanizm ve uygulamaları üzerine eğitimler ve 1,5 yıl süren DMP Beden farkındalığı ile Regrsyon Uygulayıcılığı eğitimlerini tamamlamıştır.

ISCA geçen dönemBaşkanı Max Dauskardt ve Alemka Dauskardt'tan 3.5 yıl  süre ile Aile Dizimi eğitimi almış ve hala almaya devam etmektedir. 2011-2019 yılları arası arasında Svagito Leibermeister, Piyusha Elitsa Velikova, Antar Satya, Anand Rumen Yankulov ve farklı terapistlerin Aile Dizimi çalışmalarına katıldı ve farklı yaklaşımları gözlemleme fırsatı buldu.

Soran seminerler ve bireysel danışmanlık sunmaktadır. ISCA Uluslararası Sistemik Konstelasyon Birliği üyesidir. Uluslarası değerli  pek çok eğitmeni Türkiye'ye davet ederek organizasyonlarını yapmaktadır.

 


VERİLEN EĞİTİMLER
Ay Dönümü Çemberlerimiz

 Dolunay çemberlerimizde ayın o döngüsünde bireysel ve kollektif bilinçte yüzeye gelen konulara farkındalık getirip ışık tutmaktayız. Şifa Çemberimiz  içe dönüş yani sessizlikle ile başlar. Araştırmak ve derinleşmek ...

Çember Dizilimi

Bu çalışma yaşamla bağınızı zayıflatan dinamikleri fark etmenizi sağlar ve yeniden bir yapılandırma oluşturulması için güvenli bir alan tutar. İlişkiler, aile konuları, sağlık, bolluk ve bereketle ilgili tıkanıkların kaynağına doğru giderek tekrar sevgi akışına yol verilmesine ...

Seda Rodop Soran ile Aile Dizilimi workshop

Aile Diziliminde birey daha büyük olan bir topluluğun yani aile sisteminin bir parçasıdır. Birey sistemde diğer aile fertlerinin yaşadıkları ile kilitlenmiş olabilir ve bu da kişinin yaşamında sevginin akışına engel olup sağlık, kariyer, yaratıcılık,...